Як в Україні отримати безкоштовні ліки?

Доступні ліки

Покрокова інструкція по отриманню безкоштовних лікарських засобів від серцево-судинних захворювань (гіпертонія, ішемічна хвороба серця і т. д.), астми і діабету містить 3 пункти:

  • звернення до лікаря й отримання електронного рецепта;
  • відвідування аптеки з позначкою «Доступні ліки»;
  • отримання ліків безкоштовно або з частковою доплатою за рецептом.

Видача безкоштовних лікарських препаратів проводиться на підставі рецептів, виписаних закладами охорони здоров’я (незалежно від форми власності) на рецептурних бланках форми № 1. Інші види рецептів не приймаються.

Ще одним нюансом для отримання ліків безкоштовно є вимога виписувати рецепт не на торговельне найменування препарату, а за міжнародними непатентованими назвами, тобто діючою речовиною. До того ж кожен препарат виписується на окремому бланку.

Після отримання електронного рецепта пацієнт йде до аптечного пункту, який бере участь у державній програмі «Доступні ліки» (аптека має відповідну наклейку). Там йому на вибір запропонують кілька торгових марок ліків, що містять запропоновану лікарем діючу речовину (МНН). Подальший вибір препарату – за пацієнтом.

Термін дії рецепта становить 30 календарних днів із моменту його виписки. Надалі планується збільшити термін дії рецептурних бланків до трьох місяців.

«Погляд часу» №18-30.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *