Як вберегтись від грипу: прості рекомендації

Вакцина від грипу

ГРИП — гостре інфекційне (вірусне) захворювання. Ця хвороба може викликати серйозні ускладнення. На щастя, зараз є вакцина від грипу. Охочі мають шанс імунізуватися та уникнути захворювання або ж на 60 % зменшити ймовірність ускладнень від нього.

Рекомендація № 1: Проаналізуйте свій ризик захворіти на грип

Грип передається повітряно-крапельним шляхом. Оскільки ми всі взаємодіємо з багатьма людьми у громадському транспорті, у магазинах і не тільки, ризик захворювання – великий, і вакцинуватися потрібно всім.

Щеплення від грипу особливо рекомендується: медпрацівникам, учителям, дітям до п’яти років, вагітним, літнім людям від 60 років, пацієнтам з хронічними захворюваннями.

Якщо людина мешкає в селі, де «контактних» осіб не дуже багато, проводить максимальну кількість часу на свіжому повітрі, у неї достатня кількість сну і раціональне харчування, то великої необхідності вакцинуватися немає.

Рекомендація № 2: Не відкладайте вакцинацію від грипу

Аби сформувалася стійка імунна відповідь після вакцинації від грипу, потрібно, щоб пройшло три тижні. 10 днів – мінімальний проміжок часу для формування антитіл для протидії вірусу грипу. Цьогоріч ми очікуємо появу вірусу наприкінці листопада, а якщо говорити про епідемію, то її звичний час – січень-лютий наступного року.

В Україні можна вакцинуватися якісною чотирьохвалентною вакциною «ВаксігрипТетра», яка рекомендована ВООЗ і рішенням Європейського Союзу щодо складу вакцин проти грипу сезону 2019/2020 для Північної півкулі.

Рекомендація № 3: Добре харчуйтеся та пийте достатньо води

Щоб організм мав силу дати відсіч грипу й організм почав швидше і краще виробляти антитіла на вакцинацію, важливо повноцінно харчуватися.

Не рекомендується сидіти на низькокалорійній дієті в осінній та зимовий періоди. Синтез антитіл від грипу потребує енергії. Адже антитіла – білкові молекули.

Тож вони не сформуються у достатній кількості, якщо ми не будемо вживати продукти, які містять незамінні амінокислоти, зокрема, рибу та м’ясо.

Потрібно підтримувати водний баланс. Не забувайте, що всі важливі хімічні реакції в організмі відбуваються у водному середовищі.

Пити води потрібно стільки, скільки ви використовуєте. Коли ми забуваємо пити воду і саботуємо цю хорошу звичку трьома чашками кави чи чаю на день, порушуємо процес перебігу всіх хімічних реакцій у нашому тілі.

Рекомендація № 4. Добре висипайтеся та гуляйте на свіжому повітрі

В осінньо-зимовий період потрібно особливу увагу приділити відпочинку. Цьому сприяють здоровий сон і прогулянки. Лягати спати треба сьогодні, щоб організм відновився на завтра. Тоді встигатиме вироблятися мелатонін, який відіграє антистресову роль в організмі.

Рекомендація № 5: Пам’ятайте про гігієну

Під час епідемії грипу треба дотримуватися гігієни, зокрема, часто мити руки, промивати ніс водою з сіллю, особливо після відвідування місць великого скупчення людей.

З метою гігієни гарно провітрюйте житло та кімнату, де працюєте.

«Погляд часу» №50-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *