Як вибирати кроля при купівлі

Кролів купують на початку зими, щоб навесні від них отримати приплід, який можна виростити за літо, коли багато зелених кормів.
Купувати краще у приватному господарстві, а не на ринку. Порядний господар дозволить познайомитися з умовами утримання та годівлі своєї живності, оглянути не тільки тварин, яких ви збираєтеся придбати, але, що важливо, і батьківське стадо.
При купівлі уважно огляньте товар. Здоровий кролик – це життєрадісна, жвава тваринка, очі у неї блищать, волосся на шкірці гладеньке, з вилиском. У хворого ж кроля згаслий погляд, наїжачений вигляд, він не надто рухливий. Зверніть увагу на ніс тварини: чи немає виділень? Огляньте внутрішні сторони передніх лапок. Виділень на момент огляду може й не бути, але якщо вони були раніше, то на лапках видно зачоси. Загляньте під хвостик, щоб переконатися, що у тварини немає проносу. Огляньте вуха. Якщо у вушній раковині є навіть мало помітні коричневі скоринки, то, швидше за все, це вушний кліщ. Хвороба легко лікується, але навряд чи варто купувати таку тварину.
У дорослих тварин, особливо крупних порід (барани, різени, велетні), огляньте задні лапи. Якщо тварини утримуються на сітці без підстилки, то у них може бути пододерматит (запалення шкіри на стопі у ділянці п’яти). Дуже важливо звернути увагу на розміри кроля: чим він більший, тим, як правило, краще. Якщо хочете купити чистопородних кроленят для подальшого розведення, то вибирайте тримісячних.
При покупці дорослих кролів слід мати на увазі, що вони більше, ніж молодняк, схильні до стресів, особливо, якщо тварину везуть на велику відстань. І якщо у молодих кроликів стрес, як правило, закінчується проносом, то у дорослих – загибеллю. Під час купівлі обов’язково слід поцікавитися, чим годували кролика. Переводити його на новий корм треба поступово, інакше тварина кілька днів узагалі не буде нічого їсти. Придбанного кроля краще потримати місяць окремо від основного стада і поспостерігати за ним. Можливо, він чимось хворий.