Як вибрати безпечний та ефективний засіб для миття посуду

Як вибрати безпечний та ефективний засіб для миття посуду
Як вибрати безпечний та ефективний засіб для миття посуду

Кожна людина майже щодня використовує мийні засоби та засоби для чищення. Як повідомляють у Держпродспоживслужбі, в Україні середньостатистичне застосування таких засобів становить близько десяти кілограмів на рік на кожного громадянина.

«Найбільша небезпека для здоров’я людини та довкілля – це наявність у мийних засобах поверхнево-активних речовин і фосфатів. Тому дуже важливо, щоб саме ця категорія продукції відповідала вимогам безпеки, які регламентуються вимогами Технічного регламенту мийних засобів. Тому при купівлі товару необхідно звертати увагу на наявність маркування. Відповідно до вимог воно має бути нанесене на зовнішню поверхню пакування чи етикетку напису чіткими літерами, що не змиваються протягом строку придатності такого засобу», – пояснюють фахівці.

Маркування має містити інформацію про призначення мийного засобу із зазначенням торговельної марки (за наявності) чи торговельного знака, найменування, розташування та номера телефону виробника чи його уповноваженого представника; інформації про склад мийного засобу; адреси, зокрема електронної пошти (за наявності), та номера телефону, за якими можна одержати технічний опис інгредієнтів; інструкції з застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень згідно із законодавством.

Вибираючи мийні засоби, не варто купувати низькоякісну продукцію у пакуванні, на якому не зазначено склад товару.

Що не повинні містити засоби для миття посуду?

  • Гідрохлорид натрію – спричиняє захворювання серцево-судинної системи, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання на рак!
  • Нафтові дистиляти – входять до складу поліролів і негативно впливають на зір та нервову систему людини.
  • Феноли та крезоли – їдкі бактерицидні речовини, які можуть викликати діарею, зомління та порушення функцій печінки і нирок.
  • Нітробензол – міститься у поліролі для підлоги та меблів, викликає знебарвлення шкіри, задишку, нудоту.
  • Формальдегід – сильний канцероген, який спричиняє подразнення очей, горла, шкіри та органів дихання.
  • Аніонні пари – викликають порушення імунітету, алергію, можуть уражати мозок, печінку, легені.
  • Фосфати – призводять до посиленого знежирення шкіри і навіть до порушення властивостей крові, розвитку ракових клітин.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *