Як вибрати новорічну ялинку?

Як вибрати новорічну ялинку
Як вибрати новорічну ялинку?

Як тільки мова заходить про настання Нового року, так постає питання вибору ялинки. Без ялинки свято нібито вже й не свято. Тому до вибору новорічної красуні слід поставитися з особливою відповідальністю.

Вибираємо живу ялинку

Зверніть увагу на голки. Вони повинні бути злегка маслянистими, яскраво-зеленого кольору (однак продавці навчилися обробляти дерево спеціальним засобом, щоб воно не втрачало свій колір). Якщо їх потерти у руках, то повинен залишатися невеликий вологий слід і з’явитися запашний аромат хвої. Якщо ж запаху немає, а голки сухі на дотик – значить, ялинка, швидше за все, обморозилася, і купувати її не варто. Довго вона не простоїть. Добре огляньте стовбур і гілки ялинки. Якщо на тілі вподобаного дерева побачите темну облямівку шириною кілька сантиметрів, то така ялинка, на жаль, дуже скоро загине.

Візьміть лісову красуню за середину стовбура, підніміть і злегка вдарте нижньою частиною об тверду поверхню. Якщо у результаті цієї дії з неї осипалося багато голок, брати таку ялинку, ясна річ, не варто.

Заздалегідь подумайте, де ви поставите свою новорічну красуню. Зробіть усі необхідні виміри будинку. Якщо, наприклад, ви плануєте поставити її в кут, то має сенс придивитися до так званих однобоких смерек – одна сторона у них буде повнішою, і вам вдома не доведеться, згнітивши серце, обрубувати гілки, що заважають.

Вибираємо штучну ялинку

Найважливіше – це те, з чого зроблена штучна ялинка. Її матеріал повинен бути міцним і не мати ніякого запаху. Зверніть увагу на те, щоб на коробці було зазначено, що ялинка зроблена з вогнетривкого пластику чи поліетилену. Барвник повинен бути натуральним і стійким до вигорання і води. Як і при виборі живої ялинки, приділіть увагу голкам і гілкам новорічної красуні. Неважливо, м’які чи жорсткі голки у вподобаного вами штучного дерева. Але вони не повинні деформуватися, коли ви стискаєте їх у руках, і випадати, якщо ви злегка посмикаєте за них. Щоб оцінити якість, досить зігнути кілька гілочок. Якщо вони згинаються просто і без особливої напруги, значить, ви вибрали якісну модель ялинки.

Важливо також, де вироблена ялинка. Звичайно, вибір зараз величезний – на будь-який смак і гаманець. Але іноді зустрічаються екземпляри досить низької якості – як правило, китайського виробництва. Вони мають непрезентабельний зовнішній вигляд, а іноді і специфічний запах. Та й про пожежну безпеку таких виробів говорити не доводиться.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *