Як вибрати оприскувач для саду?

оприскувач для саду
Вибраємо оприскувач для саду

У моєму саду хворіють дерева. Необхідно придбати якісний обприскувач для саду тривалої дії. Порадьте, як правильно його вибрати?

Тамара Григорівна, м. Одеса

Основні види обприскувачів в Україні такі.

Помповий. Цей садовий оприскувач являє собою пластикову ємність, забезпечену кришкою із вбудованим у неї помповим насосом. Цей насос необхідний для того, щоб вручну накачувати всередину ємності необхідний рівень тиску. Під дією цього тиску після натискання кнопки чи спеціального важеля відбувається розпорошення рідкого розчину. Потік рідини регулюється наконечником-форсункою, завдяки якому можна організувати дрібнодисперсне розпорошення чи направити на об’єкт потужний струмінь розчину. Зазвичай обсяг таких обприскувачів становить до 10 л.
Плюс: можна направляти потужний струмінь на одне місце обробки.
Мінус: за допомогою таких невеликих ємностей (до 10 л) можна обробити усього 2-3 сотки.

Ранцевий. Обробку ділянок площею до 50 соток краще проводити ранцевим обприскувачем, обсяг якого може доходити до 20 л. Також виробники випускають моделі з ємностями об’ємом 12, 15, 18 літрів. Головною відмінністю від помпового є спосіб нагнітання тиску. Він відбувається не в ємності з хімічними препаратами, а в камері насоса. Завдяки такій конструкції у разі можливого розриву камери отрутохімікати не потраплять на людину.
Плюс: безпека використання, ємність підходить для обробки великої площі.
Мінус: під час обробки маленької площі великі ємності менш зручні.

Ранцевий акумуляторний. Якщо дозволяють кошти, фахівці рекомендують обзавестися ранцевим акумуляторним обприскувачем. Особливо він підійде літнім людям, оскільки звільняє від необхідності ручного нагнітання тиску. За даний процес відповідає електропривід, який працює від акумуляторної батареї. Заряджається акумулятор шляхом підключення до звичайної електромережі (220 В).
Плюс: не потрібно вручну нагнітати тиск. Завдяки цьому з’являється можливість направляти шлангу двома руками, що набагато зручніше і легше.
Мінус: більш висока вартість порівняно з обприскувачами інших типів.

Придбати оприскувач для саду можна у спеціалізованих магазинах із продажу насіння, а також у садових відділах будівельних супермаркетів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *