Як відновити документи?

Останнім часом посилилися заклики посадовців до українців бути уважнішими до своїх документів, неодмінно робити їх копії – і в кількох примірниках. Адже під час війни досить великі ризики їх втратити – можуть згоріти під час пожежі, бомбардування, бути залишеними вдома або загубленими при терміновій евакуації, коли люди рятуються із зони бойових дій чи тимчасово окупованих територій.

Як відновити документи?

Доля документів, які залишилися у закладах освіти на територіях, що наразі окуповані, також зазвичай є невідомою, зазначають у Службі освітнього омбудсмена, куди надходить чимало звернень, де заявники просять допомогти чи проконсультувати щодо того, як відновити втрачене.

Це можливо зробити, проте дуже складно відновлювати документи, коли немає жодних їхніх копій, адже в такому разі неможливо подивитися реєстраційний номер, дату видачі, точну назву закладу освіти тощо.

* Отож, радять, щойно отримали документи, зокрема, про освіту, негайно зробіть кілька копій, а також відскануйте та завантажте їх у будь-яке хмарне сховище.

* Папку в цьому сховищі варто архівувати та поставити на неї пароль. Він не має бути занадто простим («12345…» чи «пароль»), але й надто складним робити теж не варто. Адже важливо, щоб було легко його запам’ятати.

* Назва папки не повинна бути пов’язана з документами, наприклад, «документи», «паспорти» тощо. Найкраща назва – нейтральна, але зрозуміла для вас і ваших близьких.

* Можна і варто надати доступ до папки та пароль тим, кому довіряєте. Це дуже корисно й дозволяє набагато швидше вирішувати проблеми з відновленням документів.

Про те, як відновити документи, можна дізнатися на довідкових вебсайтах:

«Погляд часу» №41-13.10.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *