Як відновити пенсійне посвідчення

Із запитанням звернулася пенсіонерка, яка при переїзді втратила своє пенсійне посвідчення: «У перші дні повномасштабної війни рф проти України змушена була переїхати з онуками з Харкова на Буковину. Дорогою десь втратила пенсійне посвідчення. Як можна його відновити?».

Пенсійне посвідчення

Людина, яка виходить на пенсію, разом зі статусом пенсіонера отримує і відповідний документ – пенсійне посвідчення. Органи Пенсійного фонду України видають цей документ кожному пенсіонеру на підставі заяви на виготовлення пенсійного посвідчення. Однак у житті, особливо в умовах війни, трапляється будь-яке: пенсійне посвідчення можна втратити, воно може стати непридатним для користування або людині можуть призначити інший вид пенсії. У всіх випадках пенсіонеру видається нове посвідчення. Але для того, щоб його отримати, теж необхідно подати до пенсійних служб відповідну заяву, одним із нижче перерахованих способів.

  • Віднести заяву безпосередньо до територіального органу Пенсійного фонду України за місцем знаходження особи на обліку як одержувача пенсії.
  • Надати його в особистому кабінеті через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у розділі «Про пенсійне забезпечення». Для цього необхідно авторизуватися на веб-порталі за допомогою «Дії». Підпис або кваліфікований електронний підпис (КЕП) або засоби Інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA, зокрема, з використанням технології Ваnk.ID.
  • Скористатися допомогою мобільного додатка «Пенсійний фонд», керуючись наступним ланцюжком: «До ПФУ – Комунікації до ПФУ – Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».

Отже, якщо є потреба у новому пенсійному посвідченні, обирайте будь-який зручний варіант та отримуйте свій «пенсійний паспорт».

«Погляд часу» №40-6.10.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *