Як відрегулювати пластикові вікна на зиму

Як відрегулювати пластикові вікна на зиму
Як відрегулювати пластикові вікна на зиму

Регулювання пластикових вікон потрібно для того, щоб змінити притиск стулки. Узимку цей притиск повинен бути сильнішим, а влітку його зменшують, щоб збільшити вентиляцію в приміщенні. Здійснюється регулювання досить просто.

Відкрийте стулку. На торцевій поверхні ви побачите циліндричну головку, що виступаює, її також називають ексцентриком або цапфою. Таких головок може бути кілька.

На голівці зроблено два прорізи – короткий і довгий, що виходять із середини. У середині є отвір, призначений для фіксації ключа. Якщо короткий проріз указує на гумову прокладку вікна, то ексцентрик займає положення «літо». А якщо в протилежний бік (на петлі), то це відповідає «зимі».

Провернути ексцентрик можна за допомогою шестигранного ключа №4 або плоскої викрутки. Іноді циліндр провертається навіть пальцями, треба лише трохи відтягнути його на себе і потім прокрутити. Шестигранний ключ іноді входить у комплект поставки.

Різниця між найбільшим і найменшим притиском стулки вікна становить 2 мм. Цього цілком достатньо, щоб збільшити приплив свіжого повітря.

Варто зауважити, що проріз цапфи може розташовуватися паралельно краю стулки вікон. У такому положенні вона знаходиться, коли пластикові вікна надходять від виробника. Це нейтральна позиція «весна-осінь», вона відрізняється від положення «зима» і «літо» всього на 1 мм. Якщо раніше регулювання не проводилося, то, вперше глянувши на циліндри, ви побачите саме демісезонний режим.

Зимовий режим цапфи додатково тисне на ущільнювальну гумку. Для нових вікон рекомендується її не встановлювати, обмежуючись нейтральним режимом і режимом «літо». На зиму встановлюють найсильніший натиск тільки через рік-два служби і в разі великих морозів.

Ущільнювальна гумка грає важливу роль у конструкції пластикових вікон, і щоб вона довше служила, її змащують силіконом. Це збільшує термін служби мінімум у 2 рази.

У різних механізмів пластикових вікон регулювання може трохи відрізнятися. Є вікна, у яких циліндри розташовані по периметру стулки, тобто вони можуть перебувати знизу, зверху і з боку петель. Щоб провернути ексцентрики, що знаходяться зверху, треба відчинити стулку, потім повернути ручку і відкинути стулку як на позицію провітрювання. Такі маніпуляції називають «відкриття вікон у поворотному положенні і під нахилом». У результаті ви зможете бачити ексцентрик, який знаходиться в механізмі ножиць вікна (що фіксує механізм).

Трапляється, що на ексцентрику немає насічок або є тільки одна. У цьому випадку положення «літо» або «зима» можна визначити за відстанню від краю ексцентрика до гумки або до кінця металевої фурнітури. Вона має бути максимальною. Якщо присутня одна маленька насічка, то вона в «літньому» положенні вказує вниз або вверх.

При дотриманні рекомендацій віконна система прослужить  довго, не пропускаючи протягів і зберігаючи тепло.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *