Як відрізнити якісний чай від підробки

Як відрізнити якісний чай від підробки
Як відрізнити якісний чай від підробки

Для багатьох чай давно став повсякденним напоєм. Це легко пояснити: з дитинства відомо, що чай і корисний, і добре тамує спрагу, рятує від головних болів і втоми, стресу і тривоги, надмірної збудливості, а крім того, зміцнює зуби, виводить з організму отрути, шлаки й токсини, підвищує інтелект. Тобто, подовжує життя.

Неякісний чай не має більшості корисних властивостей, а іноді може й нашкодити здоров’ю.

Тож на що звернути увагу, купуючи чай?

Листковий чай

Напій виходить найсмачнішим і найароматнішим, коли заварюють листковий чай. Якісний чай має приблизно однакові за розміром, формою, та кольором акуратно скручені листки, які під час заварювання повністю розгортаються.

Заради справедливості варто сказати, що листковий чай може піднести й неприємні сюрпризи, якщо термін його придатності минув. Згодом у ньому утворюються отруйні речовини – афлатоксини (інакше кажучи, цвіль).

Уживання такого чаю може призвести до важких захворювань печінки.

Вибираючи продукт, треба віддавати перевагу чаю торговельних марок, які мають хорошу репутацію, а також уважно вивчати маркування.

На упаковці має бути зазначено вид і сорт чаю, надруковано товарний знак виробника, його юридичну адресу і штрих-код – усе розбірливо, без патьоків фарби.

Крім того, на упаковці чаю має бути дата виготовлення і термін придатності чаю (зазвичай два- три роки). Пастка у тому, що під датою виготовлення зазвичай мають на увазі дату розфасування чаю, а не час його збирання на плантації. До того, як чай розфасують у пачки, його можуть зберігати на складі упродовж кількох років.

На жаль, дізнатися, чи свіжий вибрали ви чай, можна тільки після його купівлі, удома. Радимо здійснити простий тест на якість чаю у домашніх умовах.

Якщо через 2-3 хв. на завареному чаї з’явилася легка пінка, то продукт свіжий. Пінки немає – отже, листки зібрано більше як два роки тому і термін придатності чаю минув. Про неякісний продукт свідчить і не властивий свіжому чаєві запах із нотками прілого сіна чи зі специфічним присмаком пересушеної трави.

Чай у пакетиках

Репутацію чаю у пакетиках підірвали несумлінні виробники, які почали розфасовувати у них не чайні листки, а відходи чайного виробництва. Буває й так: люди купують чай виробництва відомої фірми, та всередині виявляють чайний пил. Це є ознакою підробки, бо відомі марки турбуються про якість продукту. Звертайте увагу на упаковку: справжній чай, який продають у картонних пачках, має бути обтягнуто прозорою плівкою.

Три поради

1. Виявивши на дні упаковки напою чайний пил, можна бути на 90 % упевненим, що у пакетиках відходи чайного виробництва.

2. Нерідко для того, щоб приховати, що у пакетиках чайний ерзац, виробники додають у чорний чай хімічний барвник, який надає воді бажаного насиченого кольору. Виявити хімію просто: треба на кілька секунд занурити пакетик чаю у чашку з холодною водою. Якщо рідина одразу набуває коричневого забарвлення, то без барвника не обійшлося.

3. Додайте у склянку з гарячим напоєм скибочку лимона. Чай не став світлішим? Отже, ви придбали фальсифікат.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *