Як викрутити заіржавілий болт

Як викрутити заіржавілий болт
Як викрутити заіржавілий болт

Викрутити заіржавілий болт – завдання не з легких. Однак зарадити цьому можна. Застосування сили може призвести до зривання різьби. Спочатку болт слід злегка закрутити. Якщо він трохи зрушив, починають відкручувати. Можна обстукати грані гайки – це сприятиме руйнуванню шару іржі, а потім спробувати відкрутити її.

Один із найпоширеніших засобів для полегшення відкручування різьби – препарат VD-40 в аерозольному балоні. Болт обстукують молотком, а потім наносять препарат. Чекають, поки рідина проникне у різьбу, і знову обстукують болт, після чого відкручують. Можна скористатись уайт-спіритом, бензином, гасом, скипидаром, соляркою. За добу до відкручування на болт кладуть ганчірку, просочену одним із цих засобів. Відкручують, поволі розхитуючи гайку назад і вперед.

Дієвий засіб – нагрівання болта. Деталі розширюються, але гайка зазвичай швидше, що дає змогу відкрутити болт. Нагріти його можна також паяльником чи газовим пальником. Що краще прогрієте, то легше буде відкручувати. Цей спосіб не підходить, якщо у зоні з’єднання розташовані дерев’яні деталі.

Надалі, перш ніж закрутити гайку, з’єднання очищують від забруднень та змащують будь-якою замазкою.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *