Як вивести плями від трави?

Пляма від трави

Вивести плями свіжої трави не так складно, як здається.

Бавовна і льон

Із білого бавовняного чи лляного одягу плями легко вивести за допомогою засобів, використовуючи які жінки у минулому столітті перетворювалися у блондинок, навіть якщо від природи вони брюнетки. Змішайте 1 ст. л. перекису і кілька крапель нашатирного спирту та нанесіть суміш на пляму ватним тампоном, не розтираючи її по тканині, а промокаючи. Залиште на півгодини, обполосніть, натріть будь-яким білим милом, залиште ще на півгодини і виперіть.

Трикотаж

Свіжа пляма від трави на трикотажу, який не вимагає дбайливого догляду, можна легко відіпрати господарським милом. Змочіть його у теплій воді, натріть суху тканину, залиште на кілька годин. Цей спосіб сухого замочування, ним можна прибрати різні забруднення (трава, вино, акварельні фарби, жирні плями). Після того як мило на плямі підсохне, змочіть його теплою водою і потріть – має відіпратись. Якщо сліди від трави залишаються помітними, знову натріть їх милом і залиште ще на кілька годин. Після цього виперіть усю річ.

Джинси

Часто плями від трави з’являються на джинсах. Як тільки пляма з’явилася, зніміть їх, розтягніть над мискою і полийте забруднене місце окропом.

Трава – натуральний барвник. Якщо вона щойно потрапила на тканину, то в’їстися у структуру волокна вона не встигне, й окріп легко знищить зелені плями. Джинси під впливом гарячої води не стануть меншими, якщо лити її тільки на пляму. Після цієї нехитрої процедури виперіть джинси як зазвичай. Буває, одяг забруднений у траві дуже сильно. У такому випадку розведіть міцний сольовий розчин: 0,5 скл. на 3 л теплої води і замочіть річ на півгодини. Потім дуже ретельно прополощіть у великій кількості теплої води, замочіть із пральним порошком на 1 год. і виперіть.

Шерсть і шовк

Інша справа – плями від трави на делікатних тканинах (шерсть, шовк). Агресивні засоби у цих випадках застосовувати не можна, інакше можна зіпсувати річ. Приготуйте м’яку щадну суміш: змішайте 1 ч. л. гліцерину і білок 1 яйця до однорідної маси. Рівномірно нанесіть її на пляму, залиште на 1 год., потім ретельно прополощіть і виперіть річ як зазвичай.

Речі

Плями з рюкзаків та інших речей зі щільних тканин допоможе вивести зубна паста без будь-яких фарбувальних добавок. Нанесіть засіб на пляму і залиште до повного висихання. Потім почистіть м’якою щіткою, залишки пасти видаліть вологою чи спиртовою серветкою.

«Погляд часу» №30-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *