Як вивести попелицю

Знешкодження попелиці

Мурахи, як відомо, харчуються солодкими виділеннями попелиці, й саме вони розселяють по саду й городу цих шкідливих комах – перетягують їх з однієї рослини на іншу, щоб розвести побільше колоній. Тому важливо боротися у саду не тільки з попелицею, а й із мурахами. Для цього треба двічі за літо полити мурашники розчином мурациду чи іншого аналогічного препарату. Причому обробляти ним можна у будь-який час – адже він потрапляє тільки у ґрунт.

Із садових рослин попелиця особливо любить калину, смородину, яблуню та грушу. У квітнику найчастіше селиться на космеї, настурції, маці, мальві, бульбових бегоніях. Але якщо попелиця вже встигла облаштуватися у вашому саду та квітнику, то зовсім не обов’язково бігти у магазин за хімпрепаратом від шкідника. Пропонуємо кілька дієвих способів позбавлення від попелиці без застосування хімії. Усі розчини застосовують для обприскування.

Кульбаба. 400-500 г листя залити 10 л води. Настоювати 2-3 год. Процідити.
Хрін. Листя та коріння подрібнити, заповнити ними відро наполовину, залити водою, настоювати 2-3 год. Процідити.
Чистотіл. 3-4 кг сирої трави (або 1 кг сухої) залити 10 л води та настоювати 1-2 дні. Процідити, додати 40 г господарського мила, натертого на крупній тертці.
Часниково-цибулинне лушпиння. Одну щільно набиту склянку суміші часникового та цибулинного лушпиння залити 3 л окропу. Настоювати 3-4 год. Процідити. Розвести у 10 л води.
Бадилля картоплі. 300 г зеленого бадилля залити 5 л окропу. Настоювати добу. Процідити. Додати 20 г господарського мила.
Пасинки томатів. 250 г пасинків залити 5 л окропу. Настоювати добу. Процідити. Додати 20 г господарського мила.
Кінський щавель. 300 г коренів дрібно порубати, залити 10 л води. Настоювати 3 год. Процідити.
Кропива. 200 г свіжої трави залити 1 л води. Настоювати добу. Процідити.
Гірчиця. 200 г порошку розчинити у 1 відрі води.
Апельсинові шкірки. 1 кг залити 10 л теплої води. Настоювати 3 доби. Процідити.
Деревій. 2,5 кг свіжої трави залити 10 л води. Кип’ятити 30 хв. Остудити, процідити.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber