Як виховувати дитину, 
щоб вона була впевнена у собі?

Як виховувати дитину
Як виховувати дитину, 
щоб вона була впевнена у собі?

Невпевненість у собі негативно впливає на все життя людини: заважає їй в особистому житті, не дає досягти кар’єрного зросту, призводить до стресів і депресій, сприяє розвитку неврологічних відхилень. Невпевненій людині складно прийняти якесь рішення і зробити правильний вибір, у неї занижена самооцінка, вона легко піддається впливу оточення, не вміє сказати «ні». Мало хто знає, що корінь проблеми варто шукати у дитинстві. То,  як виховувати дитину, щоб вона була впевнена у собі? На на формування цієї риси дуже впливають батьки.

Невпевнені батьки. Вони самі уникають тих ситуацій, де немає впевненості у виграші. Тому часто кажуть дітям: «А я попереджав, що не варто було й намагатися. Адже й так зрозуміло, що це не для тебе». Наступного разу, коли потрібно буде проявити ініціативу, син або дочка будуть бездіяльними. Діти співвідносять себе з батьками та переймають їхню невпевненість. У малечі починає формуватися занижена самооцінка і невпевненість у своїх силах.

Батьки-диктатори. У батьків, які надмірно впевнені у собі, дуже боязкі діти, адже вони своєю впевненістю пригнічують інших. Діти бояться помилитися, розчарувати маму і тата, бути не такими успішними, як батьки. Вони не впевнені у своїх силах, бояться щось зробити не так, бо це може не сподобатися дорослим.

Вплив соціуму. На дитину впливає не тільки сім’я, але й однолітки, знайомі, сторонні люди, засоби масової інформації. Часто син чи донька, впевнені у собі і лідери в садку, потрапляючи до школи, втрачають цю рису. Психологи пояснюють це тим, що у новому колективі є сильніші лідери, які відсунули ваше чадо на задній план або ж учитель не сприймає лідерів і пригнічує впевненість у вашій дитині. Батькам важливо вчасно помітити зміни, об’єктивно оцінити ситуацію і вжити заходів, які допоможуть підняти самооцінку.
У підлітковому віці найчастіше формується невпевненість. Величезне значення має у цьому віці думка однолітків про те, у що одягнена дитина, яка у неї зовнішність. Невпевнені підлітки дуже чутливі до критики і думки оточення.

Особливості нервової системи. Меланхоліки через особливості свого темпераменту часто не впевнені в собі. Вони тяжко сприймають невдачі та критику. Дітям із таким темпераментом і природною невпевненістю у собі важко підняти самооцінку. Якщо є можливість, краще довірити роботу психологу чи навіть психотерапевту.

Синдром відмінника. Завищені вимоги й очікування з боку оточення і самого себе переростають згодом у невпевненість, а невпевненість – у бездіяльність. Тому дозволяйте дітям помилятися. Нехай вони не бояться помилок, а вчаться на них.

Щоб підвищити впевненість своїх дітей, дивіться разом фільми і мультфільми, де герої змогли стати рішучими і подолати власний страх. Невпевнених дітей потрібно часто хвалити і підбадьорювати, заохочувати робити вчинки, якими вони змогли б подолати боязкість і невпевненість. До прикладу, якщо у вашої дитини є хобі чи талант, нехай продемонструє це досягнення у колективі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *