Як вижити під час пожежі в торговому центрі

Як вижити під час пожежі в торговому центрі
При евакуації з палаючої будівлі потрібно чітко виконувати команди, що дають співробітники торгового центру або автоматична система оповіщення.

У самому ТЦ є спеціально обладнані таблички «Аварійний вихід». Вони повинні моргати або просто горіти. Потрібно без паніки якомога швидше покинути територію торгового центру. Не потрібно чекати якоїсь додаткової інформації, не потрібно сумніватися, навчальна це тривога чи не навчальна.

При виході на вулицю, швидше за все, евакуйованих уже зустрічатимуть співробітники інших служб, і тут також потрібно чітко виконувати їхні команди. Якщо таких співробітників немає, потрібно якнайшвидше відійти в сторону від палаючої будівлі і не чинити перешкод для роботи пожежних.

У разі пожежі важливо повідомити про неї персоналу, по можливості – оточуючим, голосно, чітко, без паніки. Якщо ви зорієнтувалися, де знаходиться евакуаційний вихід, направте туди людей. І не варто турбуватися про майно. Майно, на відміну від людського життя, відновлять.

Парадокс полягає в тому, що найчастіше причиною масової загибелі людей є саме непідготовленість персоналу до дій під час пожежі. У результаті персонал не здатний організувати оповіщення про пожежу та провести евакуацію відвідувачів. Аналіз відеозаписів евакуацій торгових комплексів показав, що з цих же причин персоналом втрачається до 45 % часу, який є до настання граничних значень небезпечних факторів пожежі.

У цілому через паніку відвідувачів утрачається до 83 % часу, відведеного на евакуацію. Щоб не витрачати час даремно, зберігайте спокій і не піддавайтеся паніці.

Постарайтеся тримати під контролем дихання: зробіть кілька глибоких вдихів і видихів із контролем діафрагми. Зосередьтеся хоча б на кілька секунд, це допоможе повернути контроль над психікою в цілому.

Якщо з вами знаходиться дитина, тримайте її за руку і заспокойте.
При першому прояву пожежі необхідно зателефонувати в МНС. Телефон служби порятунку з мобільних телефонів – 112. Будь ласка, повідомте оператору адресу і орієнтовне місце загоряння.

У будь-якому приміщенні запам’ятовуйте шлях до виходу, зафіксуйте, де розташований план евакуації на випадок пожежі. На ньому вказані всі напрямки та шляхи можливих відходів, розташування сходів, запасних виходів і телефонів. Якщо поруч є кнопка пожежної сигналізації, швидко натисніть її, повідомивши в пожежну охорону.

У разі задимлення намочіть рукав, хустку, шарф або шапку і прикладіть до обличчя. Коли виходите із  приміщення, зверніть увагу на світильники зеленого кольору в коридорах і на сходових клітинах – це лампи аварійного освітлення при евакуації. Якщо двері замкнені, а металева ручка гаряча, не намагайтеся відкривати двері.

Дим піднімається вгору, тому намагайтеся рухатися зігнувшись. Закривайте за собою двері, не відчиняйте вікна: потік повітря провокує силу пожежі.

Якщо ви змогли вийти, не повертайтеся в приміщення. Знайдіть рятувальника, поліцейського, скажіть, що вибралися – і уточніть, звідки саме. Це допоможе рятувальникам у пошуках інших людей.

Якщо ви не можете вибратися з приміщення, щільно заткніть усі щілини і вентиляційні отвори, ляжте на підлогу.

Заборонено!
1. Викликати ліфт у багатоповерховому будинку. Електрика при гасінні пожежі може вимкнутися, і ліфти зупиняться. Спускайтеся по сходах.
2. Стрибати у вікно з великої висоти. У великому приміщенні можуть бути місця, віддалені від вогнища загоряння, де можна перечекати, поки не прибуде допомога.
3. Бігти до виходу, утворюючи тисняву. Перебуваючи в натовпі, зігніть руки в ліктях і притисніть їх до боків, корпус нахиліть назад, спиною стримуючи натиск людей ззаду. Найголовніше – це утриматися на ногах. Якщо вас збили з ніг, постарайтеся стати на коліно і, спираючись об підлогу руками, другою ногою різко відштовхнутися, ривком випрямити тіло. Заслоняйте дітей спиною.
4. Бігти, якщо загорівся одяг – це призведе до того, що полум’я розгориться ще сильніше. Спробуйте зняти одяг, збити полум’я, катайтеся по підлозі, щоб його загасити, важливо обмежити доступ кисню до вогню. Не варто самостійно видаляти фрагменти одягу з постраждалих ділянок шкіри – краще звернутися до лікаря.
5. Йти туди, де велика концентрація диму. Не піднімайтеся на вищі поверхи.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber