Як визначити, чи готова дитина до школи

чи готова дитина до школи
Як визначити, чи готова дитина до школи

Уміння дитини читати та рахувати – це зовсім не означає, що вона готова до навчання і до обсягу шкільних навантажень. Важлива психологічна готовність малюка.

«Готовність до навчання – індивідуальна річ. Вона не завжди залежить від віку. Дитина готова до школи, якщо може довгий час утримувати увагу, бути посидючою, зосереджуватися на навчанні, чути, розуміти та виконувати прохання дорослих. Першокласник повинен уміти ефективно взаємодіяти з іншими учнями в класі та вчителем, долати конфліктні ситуації. Також важливо, щоб дитина мала інтерес до навчання. Якщо хоче читати і писати, цікавиться буквами і цифрами, – вона морально готова до школи», –  вважає кандидат психологічних наук Ірина Губеладзе.

Дитина має бути морально готовою прокидатися вранці, збиратися до школи, бути уважною на уроці, спілкуватися з учителем, виконувати домашні завдання.

Важливо, аби майбутній першокласник був готовий до школи фізіологічно. Здоровий школяр може застуджуватися не частіше п’яти разів на рік.

Якщо дитина може дістати рукою через голову до протилежного вуха, шкільні навантаження будуть їй під силу. Малюк 5 років це зробити не може, бо руки короткі. До вступу в перший клас мають почати рости хоча б 4 постійних зуба. Із дозріванням зубів дозрівають центри, які відповідають за дитячу психомоторику. Якщо дитина, поклавши руку на стіл, може по черзі підняти пальчики від мізинця до великого, у неї добре розвинена кісткова тканина. Малюк витримає навантаження з письма та каліграфії.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *