Як внести техпаспорт у «Дію»

Додаток електронних держпослуг «Дія» має автоматично відображати документи водія – права і техпаспорт на авто.

Як внести техпаспорт у «Дію»

Але не в усіх автолюбителів вийшло «загнати» у систему техпаспорти. Проблеми виникають у тих, хто отримував документи раніше 2013-2014 років. Їхні дані просто пройшли повз держреєстри. При цьому оформити електронні документи можна вручну. Про це розповів віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Електронний реєстр транспортних засобів почав створюватися в 2013-2014 році. Тоді кинули клич усім центрам МВС, щоб вони інтегрували до цієї системи всі реєстри, які раніше вели в паперовому вигляді чи в інших електронних системах. Але під час інтеграції сталася неймовірна кількість помилок. Якщо немає даних у «Дія» – це означає, що у реєстрі немає вашого авто. Тобто, ви їздите на автомобілі, але держава його не бачить. Якщо щось трапиться з автомобілем, ви ніяк не доведете, що він у вас був», – пояснив Федоров.

Він уточнив, що всі нові техпаспорти відразу з’являються в системі. Федоров рекомендує всім водіям, у яких техпаспорти не відображаються в «Дії», пройти верифікацію. Це робиться через безкоштовний сервіс – «Кабінет водія» на сайті МВС.

Для цього потрібно:

  • авторизуватися через BankID або через електронний підпис;
  • сфотографувати техпаспорт і відправити його. Команда, яка проводить верифікацію, внесе дані в реєстр.

«Конверсія верифікації дуже висока… Приблизно 70 документів зі 100 додають до реєстру. А по решті потрібно прийти фізично. Але цей відсоток із кожним днем усе менший і менший», – додав Федоров.

«Погляд часу» №28-8.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *