Як впоратися з хропінням?

Як впоратися з хропінням
Як впоратися з хропінням?

Якщо ви прокидаєтеся вночі від власного хропіння, або хропе хтось із ваших близьких – навряд чи хропіння здасться вам невеликою проблемою. Із нею допоможуть впоратися кілька простих правил.

Міняйте положення уві сні. Відомо, що у положенні «лежачи на спині» люди хропуть частіше, ніж, наприклад, відпочиваючи на боці. Це пов’язано з тим, що дно язика і м’яке піднебіння спираються на задню стінку піднебіння і таким чином викликають вібруючий звук уві сні. Перекинувшись на інший бік, можна перестати хропіти. Для того щоб зафіксувати таке положення, можна підкласти під спину подушки чи тенісний м’яч.

Дотримуйтеся правил хорошого сну. Недосипання і перевтома також можуть викликати хропіння. Якщо працюєте допізна і не лягаєте у ліжко вчасно, то, швидше за все, заснете, будучи вже занадто втомленим. Такий сон буде важчим і глибшим, у той час як м’язи стануть більш млявими, що і стане причиною хропіння.

Почистіть носові проходи. Якщо хропіння починається з носа, слід прочистити носові проходи. Це дозволить повітрю проходити через ніс повільно.

Якщо він забитий або носові проходи звужені через застуду чи інші проблеми зі здоров’ям, то повітря, що швидко проходить, теж може стати причиною хропіння.

Перевірте подушки. Як не дивно, але навіть подушка може сприяти появі хропіння. Періодично подушку обов’язково потрібно міняти. Якщо ви спите на пір’яній або пуховій подушці і вже давно її не змінювали – цілком імовірно, що там оселилися пилові кліщі, що провокують алергічну реакцію, що призводить до появи хропіння.

Пір’яні подушки необхідно міняти кожні півроку. Подушки з іншими наповнювачами, наприклад, синтепоном слід міняти не рідше, ніж раз на два роки.

Хропіння є наслідком порушення дихання уві сні і може служити передвісником апное – зупинки дихання уві сні. Синдром апное сну є серйозною небезпекою для здоров’я. У людини, що хропе, значно підвищується ризик розвитку гіпертонії, а отже інфаркту та інсульту. Щоб уникнути серйозних неприємностей зі здоров’ям, необхідно звернутися до фахівця. Тільки таким чином можна з’ясувати причини синдрому апное і хропіння і, відповідно, призначити правильне лікування.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *