Як вибрати гарну розсаду

Наступає час висадження розсади у відкритий ґрунт і ринки повняться розсадою овочевих, городніх, квіткових та інших культур. Кілька практичних порад допоможуть вам за зовнішнім виглядом визначити й купити якісну розсаду.

Як вибрати гарну розсаду
Коли краще купувати розсаду?

Ніколи не купуйте розсаду всіх культур відразу. Поспіх при посадці, особливо у непрогрітий ґрунт, чреватий поганими наслідками. Краще купити у строк розсаду зранку до 10-11 години і висадити у той же день після 15 години. Піде денна спека, за ніч рослини трохи адаптуються до навколишнього середовища. Якщо дні стоять спекотні, не забудьте притінити рослини з 11-12 до 15 години від палючих сонячних променів.

Ніколи не купуйте розсаду прозапас. Тобто, не залишайте 3-4 дні у воді або мокрій мішковині. Така розсада буде приживатися не 3-4 дні, а 8-10, адаптація до відкритого ґрунту буде проходити тривалий період і вимагатиме додаткової роботи/турботи.

Зупиніть свій вибір на розсаді, що чітко розкладена по окремих ящиках, тацях, краще вирощену в окремих касетах, горщиках, склянках із вказівкою сорту, гібрида.

Зовнішні ознаки якісної розсади

Коренева система

Огляньте уважно розсаду з відкритою кореневою системою. Кожний сорт не повинен лежати просто висипаною купкою, а бути в окремому ящику. Свіжа коренева система має злегка розчепірені розвинені корінці й мочкуваті, що склалися клубочком або бутончиком – молоді.

Ґрунт на корінцях розсади повинен бути свіжим вологим, не мокрим, легко обсипатися крупинками при струшуванні. Коренева система у густій бовтанці, що звисає закритим бутоном – свідчення не свіжої розсади, навіть, якщо листя рослин видадуться свіжими й не обвисають. Корінці в бовтанці повинні добре проглядатися, бути без наростів, горбків. Кінчики корінців повинні бути білими, живими, а не пожовтілими із загрубілою шкірочкою.

Більш практично купувати розсаду всіх культур, вирощену в окремих ємностях, таблетках, касетах, горщиках і скляночках. Свіжа розсада з мочкуватою кореневою системою легко приживається на новому місці, а зі стрижневою, як правило, – ні.

Висота розсади

Висота розсади томатів, перців болгарських, баклажанів, несправжніх стебел розсади ріпчастої цибулі повинна становити 25-30 см.

У капусти ранньої стебло 13-15 см, а пізньої – 15-20 см.

Вирівняна по розмірах, кремезна розсада – явне свідчення, що рослини вирощувалися з дотриманням усіх вимог до живлення, поливу, освітлення, температур ґрунту й повітря.

Листя розсади

Листя у всіх видів розсади повинне відповідати фарбуванню, що є характерним для сорту. Неприродно темно-зелені листки – свідчення перегодовування азотом.

У розсади томатів ранніх сортів кількість добре розвинених листків становить приблизно 5-6. Рослина повинна мати квіткове гроно, краще з 1-2 квітками, що розпустилися. Середні й пізні сорти розсади формують до висадження 8, іноді до 10 справжніх листків.

Розсада раннього перцю, що готова до висадження, має 6-8 листочків і квіткові бутони й 8-12 – у середніх і пізніх сортів. Якщо колір листків світло-зелений, а всі інші показники в нормі, то після висадження розсаду в найближчі 5-6 днів потрібно підгодувати добривами.

Розсада ранньої капусти до висадження має 5-6 справжніх листків, середньої й пізньої – 6-7. Усі листки повинні бути цілими, без надламів, із легким восковим нальотом. Пожовтілі нижні листки можуть бути ознакою ураження розповсюдженим захворюванням – килою.

 «Погляд часу» №21-20.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *