Як вибрати велосипед

Будь-яка людина, яка вирішила придбати велосипед, стикається з безліччю питань.

Як вибрати велосипед

Ось деякі з них:

  • як розібратися у різноманітті сучасних велосипедів;
  • як зрозуміти, який велосипед підходить, а який ні;
  • як підібрати конкретну модель під свій зріст і вагу.

Велосипедисту-початківцю засіб пересування, у першу чергу, необхідно вибирати за наступними критеріями:

  • зріст;
  • вага;
  • стиль їзди;
  • тип велосипеда.
Вибір за зростом

Сьогодні на ринку присутня дуже велика кількість брендів та моделей, і багато виробників велосипедів пропонують свої конфігурації рам, що, звичайно ж, ускладнює вибір. Деякі виробники розробляють свої власні таблиці підбору велосипеда за зростом.

Проте, у цілому, існують універсальні таблиці підбору велосипедів залежно від зросту людини. Для класичних рам, що складаються з двох трикутників, універсальні таблиці найбільш точні й актуальні.

А найпростіший спосіб підібрати велосипед за зростом полягає в наступному. При покупці велосипеда поставте його між ніг, спиною торкніться сідла, при цьому відстань між горизонтальною трубкою рами і пахом має бути 5-15 см; це приблизно ширина долоні. Після цього відрегулюйте сідло й оцініть, наскільки вам зручно сидіти. Їзда на велосипеді з високою рамою може призвести до травми при екстреному гальмуванні (вставши на ноги ви можете вдаритися пахом об раму). Також рекомендується провести так званий тест-драйв велосипеду, що допоможе зрозуміти, наскільки зручний для вас даний агрегат.

Вибір за вагою

Якщо ви нормальної комплекції і важите до 90 кг, то якихось особливих рекомендацій немає: ви просто вибираєте велосипед за зростом, згідно з універсальними таблицями. Якщо ж ваша вага понад 110 кг, то не варто купувати велосипед якомога більшого розміру, керуючись тим, що у великих велосипедів використовуються більш товсті труби при виготовленні рам. Краще буде купити велосипед трохи меншого розміру, щоб не відчувати дискомфорт при їзді.

Також зверніть увагу на вагу самого велосипеда, оскільки чим легший ваш байк, тим зручніше буде ним керувати і здійснювати будь-які маніпуляції (наприклад, піднімати на поверх у будинку без ліфта).

«Уют» №25-17.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *