Як виховати розумну дитину

Інтелектуальний розвиток дитини формується батьками в колі сім’ї. Щоб малюк домігся особистого успіху, важливо прикладати зусилля в дошкільному віці, підтримувати тягу до навчання у підлітка.

Як виховати розумну дитину

Найкращий період для розвитку інтелекту і корисних навичок – від народження до 10 років. У цей час діти схоплюють знання на льоту, легко вивчають іноземні мови, кольори, вірші.

Читайте разом із дітьми

Крім розглядання яскравих картинок, ненав’язливо знайомте з літерами та цифрами, водіть по тексту, виділяючи слова голосом. Це важлива частина навчання грамотності та раннього читання по складах.

Знайомте з музикою

Гра на музичних інструментах стимулює моторику, а приємні мелодії підтримують роботу мозку. При регулярних заняттях підвищується коефіцієнт інтелектуального розвитку.

Підтримуйте прагнення до спорту

Дослідження вчених із Німеччини довели, що після занять у спортивному залі здатність запам’ятовувати нову інформацію підвищується на 20 %. Регулярні активні навантаження стимулюють кровообіг і приплив кисню до мозку, покращуючи його живлення на 25-30 %. Не має суттєвої різниці вид спорту: у рівній мірі корисні танці, плавання і гімнастика.

Розвивайте самоконтроль і самоорганізацію

Багато дітей не можуть доводити до кінця розпочате, кидають заняття на половині шляху. Важливо підтримувати силу волі, розвивати корисні звички, мотивувати. Вчіть дитину ставити перед собою поетапні завдання, привчайте до самостійності.

Стежте за режимом дня і відпочинку

Лікарі попереджають, що головний мозок сучасного школяра щодня отримує безліч інформації. Він потребує повноцінного та якісного відпочинку. Усього 1 год. недосипу помітно знижує концентрацію уваги, працездатність. Дитина гірше засвоює нові знання та навички. Створіть ідеальні умови для нічного сну: він повинен тривати не менше 8 год.

Не захоплюйтеся розвиваючими іграшками

Останні спостереження психологів підтвердили, що багато розвиваючих іграшок і передачі не корисні для дітей. Звичайні заняття, читання і спілкування з батьками дають більше знань, збагачують словниковий запас малюка. Деякі піратські ігри навіть можуть завдати шкоди, тому купуйте звичайні конструктори, пазли, ляльки для розвитку уяви і фантазії.

Пам’ятайте про однолітків і друзів

Оточення дитини багато в чому впливає на формування особистості. Вибирайте хорошу школу, гуртки, підтримуйте дружбу з цікавими однолітками.

Щасливі діти більш успішні

Даруйте дитині більше позитивних емоцій, робіть невеликі подарунки, організуйте цікаві вихідні. Зробити дитину щасливою допомагають ваші обійми і теплі слова підтримки.

Підтримуйте віру в дитину

Дітям важливо знати, що дорослі вірять у їх таланти і здібності. Емоційна підтримка на 30 % підвищує шанси перемогти на змаганнях або поліпшити успішність у навчанні. Частіше хваліть, проявляйте інтерес до її хобі, навчання, досягнень.

Кожна дитина від природи наділена унікальними здібностями.

Можливо, малюк не виросте великим вченим, але буде з легкістю засвоювати шкільну програму.

«УЮТ» №28-09.07.2020

Читайте також: 3 правила чоловічого виховання дітей

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *