Як виховати в дитині співчуття

Співчуття вчить дітей любові до оточуючих і до самого себе, а також свідомості. Якщо дитина стане більш співчутливою, вона буде дбати про людей і ставитися до них із більшою повагою.

Якщо ви турбуєтеся про те, що ваша дитина не проявляє співчуття, – це не страшно. Дослідження показують, що відчуття жалю є у кожної людини. Вам просто потрібно знайти спосіб відкрити і розвинути це відчуття у дитини.

Як це зробити?

Як виховати в дитині співчуття
Позитивний приклад

Діти уважно спостерігають за поведінкою дорослих і повторюють за ними. Тому дуже важливо виявляти співчуття вдома. Допомагайте людям похилого віку перейти дорогу чи донести сумку з продуктами, зателефонуйте друзям, просто, щоб дізнатися, як їх здоров’я тощо.

Давайте дитині можливість проявляти співчуття

Діти не навчаться співчуття, якщо ви просто будете їм розповідати, як це важливо. Вони повинні проявляти співчуття у повсякденних вчинках. Створюйте для дитини ситуації – у родині, з друзями, сусідами тощо – у яких вона навчиться ставити себе на місце іншої людини у складних ситуаціях.

Визнавайте доброту

Покажіть своїй дитині, що ви помічаєте, коли хтось робить добрі вчинки.

Наприклад, якщо машина пригальмувала, щоб пропустити вас на пішохідному переході, скажіть: «Це було люб’язно з її боку – пропустити нас». Якщо дитина робить добрі вчинки, визнавайте це і хваліть її.

Допомагайте оточуючим

Залучайте дитину до волонтерства. У вихідний день ви можете сходити з дитиною до притулку для тварин або будинок престарілих. Покажіть дитині життя інших людей.

Навчіть дитину ділитися

Заохочуйте дитину ділитися своїми речами. Наприклад, якщо вона бере у дитячий садочок шоколадку, запропонуйте їй поділитися нею з однолітками і поясніть, чому це важливо.

Привчайте дитину до добрих справ

Наприклад, ви можете запропонувати дитині пожертвувати старі речі та іграшки. Дозвольте дитині самій передати речі волонтерам.

Заведіть домашню тварину

Поясніть дитині, що важливо проявляти доброту і товариськість не тільки щодо людей, а й тварин. Догляд за домашніми тваринами допоможе дитині розвинути доброту і шанобливе ставлення до всіх живих істот.

Вирощуйте з дитиною рослини

Вирощування рослин із терпінням, любов’ю і турботою, прийняття відповідальності за життя рослини допомагає їй стати добрішою.

Тільки коли ми з добротою і співчуттям ставимося до самих себе, коли ми вносимо співчуття у своє життя, ми зможемо прищепити ці цінності своїм дітям.

Читайте також: Домашні тварини вчать нас бути добрішими й відповідальнішими

  «УЮТ» №24-11.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *