Як виправити сутулість

Як виправити сутулість

Приблизно у 85 % дітей відзначені порушення постави, а у 25 % – сколіоз, лордоз або кіфоз. Сколіоз не проходить із часом сам по собі, а лише посилюється.

Неправильна постава в юному віці вкрай шкодить організмові у цілому. Трохи зміщуються внутрішні органи, легені стискаються між хребтом і грудною кліткою, можуть бути проблеми з серцем і кровоносною системою, нирками, головним і спинним мозком. Дитина ще не закінчила школу, а її історія хвороби товстіша, ніж у дорослого.

Поки що це можна виправити. Але з часом це робити все важче. Просити дитину контролювати свою поставу марно – вона не зможе, бо не розуміє всієї її важливості. Набагато ефективніше займатися разом із нею спортом або хоча б 3-4 рази на день робити разом гімнастичні вправи.  Запропонуйте це як змагання: хто швидше виправить поставу.

Корисні види спорту для дітей 7-10 років: плавання, боротьба, танці і гімнастика. Вони швидко формують правильну поставу і розвивають м’язи. З віком дитина зможе сама вибрати для себе що-небудь підходяще. Якщо вона не любить спорт, поставу може виправити ортопедичний корсет. Його незручно носити, він заважає нахилятися і повертатися, але його ефективність того варта. Спина випрямляється всього за півроку.

Один із найпростіших способів, який узагалі не вимагає зусиль – стілець-сідло. Це стілець, що імітує сідло для верхової їзди. Він розподіляє навантаження таким чином, що дитина може сидіти хоч увесь день, на відміну від звичайних стільців, із яких хочеться встати вже через годину. Сутулитись на такому стільці можна, але це незручно – втрачається рівновага.

Після 20-25 років коригувати поставу стає важче, ніж у 8-16. До цього часу невеликі порушення переростають у досить серйозні, які можуть дуже зіпсувати життя. Тому чим раніше спина дитини стане стрункою, тим краще для здоров’я.

«Погляд часу» №44-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *