Як вирішувати сварки між братиком і сестричкою

Спори, конфлікти і крики, бійки порушують сімейну гармонію. У цій ситуації батьки вимушено входять у положення судді, не бажаючи цього, не розуміючи суть процесів, що відбуваються. При цьому, як радять психологи, важливо якомога швидше вирватися з ролі рефері, і спробувати навчити дітей самостійно вирішувати свої конфлікти.

Як вирішувати сварки між братиком і сестричкою

Принцип невтручання – головне правило гармонійного вирішення конфлікту дітей. Перше, що потрібно зробити, це нічого не робити. Не треба втручатися, і просто скажіть: «Сподіваюся, ви впораєтеся самі». Ви швидко виявите, що без участі батьків справи йдуть краще, і конфлікти закінчуються швидше.

Таким чином, ми можемо просто спостерігати за конфліктом, нічого не кажучи. А діти розуміють, що ми не хочемо приймати чиюсь сторону.

Ідея полягає в тому, щоб сам конфлікт був менш цікавий для дітей, ніж пошук рішення. Якщо тато або мама більше не втручаються, боротьба за отримання прихильності видаляється з їх конфлікту. Ми зможемо позиціонувати себе як нейтральний глядач.

Не приймайте нічию сторону. Якщо дійсно необхідно втрутитися, ставте питання, які будуть направляти дітей до самостійного пошуку рішень.

Наприклад, «що ви хочете, як усе влаштувати, як ви бачите вирішення проблеми?». Ви також можете відкласти пошук рішення, поки не побачите, що емоції не вляглися і заважають конструктивному діалогу.

Якщо є гнів, дискусія про примирення не може йти належним чином. Буде краще говорити про конфлікти, коли всі заспокояться. Тільки тоді ми зможемо знайти рішення на майбутнє.

Запропонуйте обмежений вибір. Іншим цікавим інструментом, який можна використовувати, є інструмент обмеженого вибору. Ми можемо сказати: «Ви можете зупинити свій спір зараз, або я візьму цей об’єкт, поки ви не знайдете рішення. Або попросіть дітей розійтися. Ми можемо «поставити їх на паузу», щоб гнів зменшився. Тоді вони зможуть краще знаходити рішення, відновлюючи свій спокій.

Вгамувати емоції дитини. У випадку дитини, яка вже в емоціях, у кризі гніву, ці інструменти можуть не працювати. Тоді слід шукати фізичного комфорту. Ми зможемо потримати дитину й обійняти її, взяти її на руки. Також можливо виразити емоції в усній формі.

Обійми є хорошим стимулом для усунення негативного позиву, тому що обійми можуть секретувати окситоцин. Цей гормон прихильності і щастя виробляється мозком. Для цього вам необхідний фізичний контакт не менше 20 секунд. І коли ми виділяємо окситоцин, ми розслаблюємося, відчуваємо себе добре і знімаємо стрес.

Саме цей стан дозволить нам відчути співчуття до іншої людини, і таким чином зрозуміти її потреби, а значить знайти раціональний вихід конфлікту.

«Уют» №19-06.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *