Як виростити дитину багатою і успішною

Як виростити дитину багатою і успішною

Усього шість правил допоможуть батькам виростити дитину такою, щоб вона стала фінансово спроможною, уміла самостійно забезпечувати себе і не нарікати на долю.

Виховуйте дитину відповідальною

Замість того, щоб лаяти дитя за кожну провину, дозвольте йому самому виправити ситуацію. Якщо дитина розбила тарілку, дайте їй віник, вимазала підлогу фарбою вручіть ганчірку.

По-перше, так ви зрозуміліше поясните, чому потрібно дбайливіше ставитися до речей.

По-друге, навчите дитину відповідальності.

А вміння брати на себе відповідальність за свої вчинки – найважливіша складова успіху.

Навчіть накопичувати кошти

Так само, як дорослі відкладають гроші на відпустку, покупку машини чи навчання в інституті, дитина повинна навчитися збирати гроші на свої потреби. Встановіть разом із нею спеціальні баночки, кожну для своєї мети. Наприклад, це може бути покупка дорогої іграшки чи нового велосипеда.

Так ви навчите дитину рахувати і правильно витрачати гроші, не витрачаючи їх на миттєві бажання на кшталт купи цукерок.

Залучайте дитину до фінансових питань

Звичайно, дитина не допоможе з покупкою квартири або погашенням кредиту. Обговорюйте з нею невеликі витрати на кшталт списку покупок у магазині чи вибору відпочинку на вихідні. Обговорюйте ціну покупки, її необхідність і доступні альтернативи.

Також важливо, щоб дитина була залучена до планування сімейного бюджету: знала дохід сім’ї і на що витрачаються гроші. Так ви покажете їй, що гроші у сім’ї не нескінченні і не беруться з нізвідки, навчите економити і правильно розподіляти їх у майбутньому.

Мотивуйте прикладами

Часто можна почути від батьків фрази на кшталт «ти занадто ледачий», «руки не з того місця ростуть» або «тільки в двірники підходиш». Чи варто дивуватися, коли після таких «компліментів» дитина виростає невпевненою у собі і закомплексованою?

Друге місце займають установки: «грошей немає», «чесною працею не заробиш», «всі багаті злодії» тощо. Чи буде дитина намагатися розбагатіти у майбутньому, якщо вірить, що це заздалегідь неможливо? Відповідь очевидна.

Хваліть дитину і робіть акцент на її позитивних якостях і талантах. Розповідайте про успішних людей і їхній життєвий шлях. Мотивуйте дитину, показуючи їй, що вона може досягти своїх цілей, якщо буде завзято йти до них.

Хваліть правильно

Хваліть дитину не тільки за досягнення, а й за докладені зусилля. Наприклад, замість того щоб похвалити за гарну оцінку на контрольній, похваліть за старанну підготовку до неї. Хваліть не за перемогу на змаганні, а за численні тренування перед ним.

Так ви допоможете дитині зрозуміти, що праця і старання самі по собі гідні поваги. А це цінний вклад у майбутнє, адже у житті часто бувають ситуації, коли потрібно довго працювати без видимого результату.

Дайте бути самостійною

Зайве опікувана дитина може вирости невпевненою у собі, адже їй постійно показують, що вона потребує допомоги навіть у незначних справах і нездатна зробити щось сама. Гіперопікою ви позбавляєте дитину стимулу пробувати нове і спроб досягти більшого, не відступаючи при перших же труднощах.

Іноді батьки недооцінюють здібності дітей до самостійних дій. Просто запам’ятайте правило: ніколи не робіть за дитину те, що вона може зробити сама.

 «УЮТ» №9-27.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Як виростити дитину багатою і успішною

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *