Як виростити екзотику вдома

Чи знали ви, що з насіння та кісточок екзотичних плодів можна спробувати виростити рослини на власному підвіконні чи присадибній ділянці?

Цитрусові на підвіконні
Цитрусові на підвіконні

Кількість видів цитрусів вражає – апельсин, мандарин, лимон, лайм, грейпфрут, клементин, цитрон, кумкват… І їх дійсно можна виростити з кісточок. Та без щеплення і підживлення рослина принесе плоди дуже нескоро, лише через 7-10 років. Щеплювати цитрус, вирощений із кісточки, можна у 1,5-річному віці.

Гранат із насіння

Прекрасно сходять і кісточки покупних гранатів. Гранат скромніший за розміром, ніж дерева лимона, апельсина чи грейпфрута. Його сіянці простіше формувати. Квітнути юні гранати починають уже на 3-4 рік. У кімнатних умовах плоди достигають довго.

Авокадо з кісточки

Важливо обрати зрілий плід. Кісточку треба обережно дістати та вимити. Голкою проколоти у декількох місцях на глибину 2-3 мм, встромити зубочистки. У склянку налити чисту воду і помістити туди кісточку так, щоб її тупий кінець торкався води. Зубочистки допоможуть кісточці триматися на плаву. Воду треба підтримувати на одному рівні, при цьому отвори і зубочистки мають бути сухими. Склянку тримати у добре освітленому місці.

Авокадо з кісточки

На проростання кореню піде від тижня до місяця. Коли корінь досягне 3-4 см, кісточку пересадити в горщик, її верхівка має виглядати з ґрунту. Авокадо росте швидко, однак на плоди чекати не варто.

Вирощування ківі

Щоб витягти дрібне насіння ківі, треба ложечкою вискребти серцевину, а потім обережно промити цю масу. Насіння стиглих плодів сходить добре і швидко. Головне – не закопати його дуже глибоко, досить присипати зверху 0,5-1 см субстрату.

Фінікова пальма з кісточки

Проростають і кісточки в’ялених фініків. Спочатку їх треба ретельно почистити від м’якоті – не має лишитися навіть найменшого шматочка. Потім кісточки треба вимочити 2 доби у холодній воді (її треба систематично змінювати). Перед посадкою кісточку залити гарячою водою на 10 хв., так сходи з’являться приблизно за місяць, в іншому випадку можна чекати на ростки навіть пів року. Кісточку треба занурювати у землю вертикально.

«Погляд часу» №5-2.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *