Як виростити гарні та смачні баклажани

Баклажани сприяють довголіттю. Вони дуже корисні, оскільки містять багато вітамінів і мінералів.

Як  виростити гарні баклажани

Класичні сорти мають гіркий присмак, через що їх перед приготуванням тримають у воді. Хитрі садівники обирають сорти Марія, Принц, Галина, у яких гіркота відсутня. А білоплідні сорти (Смак грибів, Смарагдові) ще мають і присмак смажених грибів.

У парнику і на грядці баклажани висаджують на найбільш сонячному місці. Вони полюбляють і сонечко, і тепло.

Низькорослі сорти прищипують на висоті у 30 см. На кущах залишають по шість зав’язей. Високорослі сорти не прищипують, але для них треба ставити шпалеру. Також у них обривають усе листя, яке росте нижче за перше розгалуження.

Улітку проводять 3 підгодівлі, акцентуючи увагу на фосфорних та калійних добривах. Якщо стоїть спека і часто йдуть дощі, баклажани будуть добре плодоносити навіть при наявності мінімального догляду.

У проміжках між мінеральними добривами використовують і органічні. Добрива вносять під коріння. За листям підгодовують тільки борною кислотою, 5-10 г на 10 л води (розводять у гарячій воді).

Не варто зловживати добривами, особливо органічними чи азотними. Через них росте лише бадилля і листя.

До речі, якщо квітка перебуває у затінку, то зав’язь із неї не виросте – квітки плодоносять тільки на сонці.

Баклажани не полюбляють нерівномірний полив. І суха погода, і надлишок вологи призводять до опадання бутонів та зав’язей.

Розсада після пікірування насилу відновлюється. Коріння дуже болісно переносить травми. Після пікірування рослини 10 днів поливають водою щодня і підтримують температуру, наближену до +25 °С. Тоді розсада баклажанів швидше приживеться. Потім схему змінюють на полив один раз на сім днів при температурі у +22…23 °С.

Баклажан полюбляє сухе повітря і підвищену вологість ґрунту. Тому відмінно відгукується на мульчування торфом. Якщо помітили слабке квітнення, проведіть обприскування розчином борної кислоти, 5 г на 10 л води.

Баклажани поливають часто і рясно, попередньо відстоявши воду на батареї, щоб вона нагрілася і вийшов шкідливий хлор.

«Уют» №7- 11.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *