Як виростити велику цибулю з чорнушки

Багато городників вважають, що виростити цибулину масою 300-400 г із насіння (чорнушки) за одне літо нереально. Однак я на своєму досвіді переконався, що таке завдання цілком можна виконати. Головний секрет – у термінах посіву.

Як виростити велику цибулю з чорнушки

Найкраще проводити його в січні. Для посіву бажано брати містку тару, наприклад ПЕТ-пляшки з-під напоїв об’ємом 1,5-2 л. Тоді у рослин розвиваються міцні корені, які при висадці у ґрунт не треба прищипувати. Увесь пакетик насіння можна сіяти в одну пляшку, позаяк сходи не бояться густоти.

Полив проводжу шляхом обприскування. Навесні виймаю розсаду з грудкою землі з пляшки і розбираю на окремі рослини. До моменту висадки їх надземна частина досягає 15-20 см у висоту. Саджаю за такою ж схемою, як сіянку. За літо 2-3 рази підживлюю рослини і щедро поливаю. При такому способі вирощування цибуля не стрілкується й не уражається цибулевою мухою.

Із пакета насіння виростає 50-60 кг відмінної цибулі.

У цьому році знову посію на розсаду чорнушку сортів Глобо і Ред барон. Ред барон дає красиві за кольором, одномірні, вагою 200-250 г, цибулини. У сорті Глобо головки крупніші – 300-350 г. Окремі екземпляри минулого літа досягали 400 г.

«Погляд часу» №4-21.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *