Як визначити артрит пальців рук, чим він небезпечний та методи його лікування

Артрит пальців рук – це запальний процес, що руйнує структуру суглобів і перешкоджає їх нормальній роботі. У більшості випадків, це, як мінімум, означає різке зниження працездатності чи інвалідність.

Артрит пальців рук

Артрит пальців рідко з’являється сам по собі – найчастіше це наслідок артрозу суглобів, поліартриту чи ревматизму. Утім, хрящові тканини пальців можуть почати запалюватися і при деяких вікових змінах в обміні речовин, що призводить до проявів хвороби.

Симптоми артриту пальців рук

Першим і найбільш помітним симптомом артриту пальців рук вважають біль. Однак інші, менш помітні, ознаки захворювання, куди важливіші для пацієнта і лікаря, адже вони допомагають виявити хворобу на першій стадії, коли синовіальний хрящ ще цілий. 

Врятувати руки допоможе пильне ставлення до наступних симптомів артриту пальців рук:

  • скутість в суглобах, незвичайна втома в кінці робочого дня;
  • напруженість і відчуття дискомфорту в пальцях, м’язах кисті;
  • відчуття “вузької рукавички” на руці;
  • метеочутливість – руки крутять або ниють при зміні погоди;
  • місцеве підвищення температури і почервоніння над суглобами;
  • незначні набряки (на ранніх стадіях), які заважають зняти кільце або утримати ручку (згодом пальці можуть розпухати;
  • періодичний біль, який проходить, але повертається знову – з часом симптом наростає і особливо турбує пацієнта після ночі або навантажень на кисть.

На 2-й і 3-й стадії артриту пальців рук додається специфічна симптоматика:

  • грубий хрускіт в пальцях;
  • скорочується діапазон рухів в суглобі;
  • пальці починають деформуватися – скривлюватися, потовщуватись в суглобах (через поступової дистрофії м’язів і зв’язок), утворюються характерні вузлики.

В якому порядку і чим лікувати артрит кистей рук вибирає лікар, залежно від виду хвороби та її стадії. Терапія проводиться в кілька етапів, кожен з яких має своє завдання: зняття запалення, усунення різких болів, видалення ексудату.

Проводиться медикаментозне лікування, в основному нестероїдними препаратами (ібупрофен, диклофенак, ацетилсаліцилова кислота, вольтарен та ін). Якщо з’явився екскудат, то він видаляється, після чого також можуть бути використані стероїдні гормони (кеналог, дипроспан) і антибіотики (меронем, цефтріаксон, бигафлон та інші, широкого спектру дії) – вони вводяться безпосередньо в порожнину суглоба і надають болезаспокійливу і протизапальну дію.

Оскільки пошкодження хрящів суглобів при артриті неминуче, то необхідне підвищення якості кровопостачання і поліпшення обміну речовин у сполучних тканинах. Для цього застосовують препарати типу таблеток і мазі «Хондроїтин», а також уколи «Румалон», причому, загоєння – це процес нешвидкий, тому потрібно готуватися до того, що лікування буде тривалим.

Ремісією (зникненням симптомів) артриту користуються для закріплення результатів – призначення різних фізіотерапевтичних процедур. Це електрофорез, ультразвук, аплікації парафіном або лікувальними грязями, прогрівання і масажі.

Лікування артриту народними засобами

Якщо з’явилися симптоми артриту, то потрібно підготувати наступне:

Віск – розтоплюється 200 г, на 10 хв. у нього кладеться стручок перцю, а після вилучення вливається олія звіробою (50 крапель). Отриманий засіб розлити у формочки для виготовлення кубиків льоду і заморозити.

Для використання 1 кубик розтопити, нанести на целофан, яким на 30 хв. обмотати суглоби.

Парафін – змішати з олією у пропорції 100 : 30 г і додати 15 крапель олії звіробою (також підійде чайне дерево або цитрус).

Усе розігріти до повного розплавлення, дати охолонути, занурити в суміш кисті рук, після чого обмотати їх целофаном і почекати півгодини.

Горілка, олія, гас і камфорний спирт, змішані в рівних кількостях, дають протинабряковий засіб, також поліпшує кровообіг.

Яблучний оцет, доданий у воду при митті рук, діє, як протизапальний і протинабряковий засіб.

3 ст. л. картопляного пюре змішати з такою ж кількістю сиру і додати борошно, щоб за консистенцією суміш була як тісто. Лікування проводиться компресами, що робляться з отриманої маси, його треба прикласти до суглобів, обернути целофаном і залишити на 1 год.

 «Погляд часу» №43-20.08.2020

Читайте також: Лікуємо артрит

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *