Як визначити температуру тіла без термометра

Як визначити чи є у малюка температура, якщо у вас при собі не має термометра? Ну або ваша дитина страшенно боїться міряти температуру, а знати, яка вона, – потрібно. Ось кілька простих порад для уважних та турботливих батьків.

Старий перевірений метод: доторкнутися губами до чола або шиї. У малюків зазвичай, якщо є температура – то гарячим найперше стає животик. Але це не точний спосіб визначення температури.

А ось відомий педіатр Комаровський дав пораду, як можна швидко дізнатися – чи підвищена температура у людини.

Доктор Комаровський радить міряти температуру за допомогою термосмужок. За їх допомогою можна за 30 секунд дізнатися, підвищена температура у малюка чи ні.

Термосмужки для вимірювання температури тіла

Термосмужки мають вигляд плівки, покритої шаром кристалів. Ці кристали змінюють свій колір під впливом температури. Вони використовуються швидше для встановлення факту підвищення температури, ніж для її вимірювання, оскільки похибка в них дуже велика. Проте термосмужки дуже зручні у поїздках та походах, оскільки легкі й компактні

При цьому доктор додав, що насправді часто батькам зовсім не обов’язково знати, що температура у дитини, припустимо, 37,2 або 37,3: “Нам важливо розуміти, чи є підвищена температура, чи ні, допомогли жарознижуючі, або не допомогли “.

“У цій ситуації застосування подібних індикаторів – це реально зручно і круто”, – сказав Комаровський.

Також він звернув увагу, що їх за долар надішлють з Китаю цілу купу, і термосмужки можна буде розкласти всюди: в бардачку автомобіля, в колясці, у бабусі, в гаманці, адже вони не займають місця.

«УЮТ» №2-7.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *