Як визначити вологість повітря у льоху

Вологість повітря у льоху має бути у нормі. Якщо ця норма не дотримується, то овочі швидко починають псуватися. Щоб не допустити такого розвитку подій, вологість повітря у приміщенні для зберігання овочів потрібно постійно контролювати. Лише у цьому випадку можна вчасно вжити заходів і не втратити більшу частину врожаю.

Як визначити вологість повітря у льоху

Якщо спеціального приладу у вас немає, повісьте у льоху хоча б звичайний термометр. За допомогою нього можна контролювати температуру в овочесховищі, що вже дає чимало. А вологість ми визначимо й підручними способами.

Яка вологість повинна бути у льоху для зберігання овочів? У вашому льоху умови зберігання овочів є оптимальними, якщо вологість повітря у ньому перебуває у межах 85-90 %. Температура становить +2…5 °С. Саме ці умови забезпечують найдовше зберігання для більшості овочів у льоху. При цьому такі умови мають підтримуватися не лише взимку, а й цілий рік. За умови порушення балансу цих двох показників мікроклімат у приміщенні миттєво змінюється і це обов’язково позначиться на збереженні овочів.

Визначення вологості повітря у льоху

Варіант № 1. Отже, якщо гігрометра (саме він визначає вологість повітря) у вас під рукою немає, то можна вчинити по-іншому. Покладіть на підлогу в льоху соснову чи березову тріску. Залиште її на підлозі на тиждень. Якщо через тиждень тріска під час згинання тріщить, то це означає, що повітря у льоху є сухим. Якщо вона гнеться, а потім ламається без якогось звуку – вологість є нормальною. Якщо ж тріска легко гнеться, але зламати її не вдається, тоді у вашому льоху вологість вища за норму.

Варіант № 2. Рівень вологи у повітрі може показати і звичайний сірник. Запаліть його у льоху і подивіться на полум’я. Якщо воно горить вертикально, то це означає, що вологість висока. А якщо горизонтально, нахиляючись у різні боки (можлива поява навколо малинового ореолу) – вона знижена.

Як підвищити вологість у льоху?

Після проведених вами тестів, залежно від їх результатів, вологість (якщо вона не є нормальною) потрібно або підвищити, або знизити. Для підвищення рівня вологості цілком достатньо буде повісити у льоху мокру ганчірку. Зазвичай така проблема виникає у сховищі, яке викопане у піщаному ґрунті.

Як зменшити вологість у льоху?

У разі надмірної вологості (зазвичай таке трапляється у льохах, які викопані на глинистих ґрунтах), занесіть у сховище ємність із деревною золою або з негашеним вапном. У цьому випадку змінювати вміст ємності потрібно регулярно.

«Погляд часу» №10-11.16.03.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *