Як зайняти дитину в дорозі
Ігри, які перетворять дорогу у веселу подорож

Зайняти дитину

Дорога – найкращий час пограти з дитиною у короткі ігри на мислення.

«Задом-наперед»
Візьміть будь-яке слово і попросіть дитину сказати його навпаки. Наприклад, «хмара» буде звучати як «арамх». Дітям така гра здасться дуже кумедною. Якщо не полінуєтеся, то можна зашифрувати таким чином ціле послання! Наприклад: «ером ан омедї иМ!» Дитині доведеться дуже активно напружувати свій мозок, щоб зчитувати такі дзеркальні слова і фрази.

«Одна буква – багато слів»
Називайте по черзі іменники на одну будь-яку обрану букву. У кого слова закінчилися – той програв. Наприклад, на букву «л»: літо, лисиця, ліс…

«Буквоїд»
У цій грі необхідно підбирати до предметів опис, що починаються на одну однакову букву. Наприклад, ви побачили кота. Шукаємо опис на букву «к» – «кіт крадеться до коробки». Або ви побачили муху, значить, шукаємо опис на букву «м» – «мама Маші миє машину». Ця гра відмінно стимулює розумові процеси.

«6 слів»
Розмовляйте один з одним так, щоб у реченні було по 6 слів, причому вони обов’язково повинні мати сенс: «Сьогодні ми нарешті підемо у цирк!»

«Зникла буква»
Уявіть, що якась буква зникла, просто зникла. Наприклад, «к». Вам потрібно розмовляти один з одним, уникаючи у словах букву «к». Отже: «Давай, сходимо у театр або музей?» – «Із задоволенням. Пропоную МХАТ». – «Відмінна ідея, біжимо!» І так далі.
По-перше, гра змушує міцно замислюватися, а по-друге, розвиває словниковий запас, тому що дитина перебирає у пам’яті слова, шукає синоніми, підбирає різні варіанти вирішення.

«Найкращий день»
Згадуйте вчорашній день у деталях. Ви здивуєтеся, наскільки машинально ми живемо. Дуже непросто детально пригадати день з ранку до вечора. Питання можуть бути такими: що ти їв на сніданок, що пив, якого кольору шкарпетки, одяг, якого кольору була татова сорочка, яка зачіска була у мами і т. д. Усі ці питання стимулюють пам’ять і підвищують усвідомленість життя.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.