Як захистити дітей від Covid-19

За весь час пандемії в Україні на Covid-19 захворіло 237 830 дітей. Найбільше підтверджених випадків захворювання серед дітей виявлено у віковій групі 10-14 років – понад 40 %. Ще 26 % припадають на категорію 15-17 років.

Як захистити дітей від Covid-19

Наразі спостерігається підвищення захворюваності серед дітей. У багатьох регіонах заклади освіти переходять на дистанційний формат навчання через зростання рівня захворюваності.

Щоб захистити неповнолітніх від Covid-19, в Україні вже дозволили вакцинацію дітей від 12 років. Щеплення можна зробити вакциною Cominarty від Pfizer.

Окрім вакцинації, варто врахувати кілька простих порад, щоб зменшити ризик інфікування дітей.

Навчіть малечу правильно мити руки

Це треба робити не менше 20 сек., використовуючи мило. Важливо приділяти увагу місцям під нігтями, адже там збирається багато бруду.

Окрім того, можна вивчити з дитиною пісню чи вірш, який триває 20-30 сек. Це допоможе дитині орієнтуватися, чи достатньо часу вона миє руки. Розкажіть, що торкатись обличчя немитими руками – небезпечно.

Навчіть правильно прикривати рот та ніс під час кашлю та чхання

Під час кашлю та чхання потрібно прикриватися серветкою, після чого викинути її та вимити руки. Таким чином можна запобігти поширенню вірусу. Якщо ж немає серветки, то краще прикриватися під час чхання чи кашлю ліктем.

Чому треба використовувати захисну маску

Захисну маску важливо використовувати не лише у школі, а й у всіх інших громадських місцях. Захисна маска має щільно прилягати до шкіри, закриваючи ніс та рот.

В Україні діти з 12 років мають користуватися захисними масками у громадських місцях. Маску треба змінювати кожні дві години та тоді, коли вона стала вологою.

Дотримання дистанції у громадських місцях

Якщо дитина захворіла, залиште її вдома, навіть при наявності так званих «легких» симптомів вірусного захворювання. Уважно слідкуйте за симптомами, проконсультуйтесь із сімейним лікарем. Якщо у родині кілька дітей, намагайтеся тримати хворих і здорових дітей окремо.

Будьте чесними та відкритими з дітьми, коли вони ставлять питання щодо коронавірусної хвороби. У розмовах про Covid-19 варто послуговуватись інформацією з офіційних джерел.

«Погляд часу» № 6-03.02.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *