Як захистити рослини від весняних заморозків?

захистити рослини від весняних заморозків

Для захисту рослин від весняних заморозків є кілька практичних способів

За допомогою темної пластикової бочки

Тепличні посадки можна врятувати за допомогою темної пластикової бочки, наповненої водою. Дні хоч і були холодними, але не завжди похмурими. За день вода в чорній бочці помітно нагрівалася, а вночі (о 2-3 год., коли пікове зниження температури) – поступово охолоджувалася. У результаті всередині теплиці температура була на кілька градусів вищою, ніж зовні, і рослини зберігали життєздатність.

Робіть теплі грядки

Оскільки холоди у травні дуже вірогідні, робіть теплі грядки. Звичайно, про їхнє створення краще було підготуватися заздалегідь, ще з осені, але й навесні теж можна їх облаштувати. Покладіть на нижній ярус хмиз, гілки, шматки картону і паперу, рвану мішковину, далі родючий шар перепрілого гною, компосту, а зверху шар садової землі. Теплі грядки гарні не тільки у теплицях, а й у відкритому ґрунті. В останньому випадку доповніть захист плівкою на дугах (імпровізований парник). Плівку фіксуйте за допомогою прищіпок для білизни, а в нижній частині по периметру грядки – камінчиками і шматками цегли, щоб вітер не зносив.

Захистіть плівкою на дугах

У випадку заморозків висаджену у відкритий ґрунт розсаду можна закрити перевернутими картонними коробками, а зверху плівкою на дугах. До короткочасних -5 ºC включно такий захист добре тримає. Ще можна висаджену розсаду теплолюбних овочів додатково укрити в теплиці, що не опалюється, покривним матеріалом щільністю № 60.

 «УЮТ» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *