Як захиститися від блискавки?

Що ж робити, коли зненацька прогуркотів грім і ви опинилися в епіцентрі негоди?

Як захиститися від блискавки?

Відомо, що блискавка б’є в найвищу перешкоду на своєму шляху. Самотня людина у полі і є тією найвищою перешкодою. Ще страшніше опинитися під час грози на підвищеній місцині! Якщо ви з якоїсь причини залишилися у полі віч-на-віч із грозою, сховайтесь у будь-якому заглибленні: канаві, яру чи найнижчому місці поля, присядьте і схиліть голову.

Навіть розкрита над головою парасолька – потенційна мішень для удару.

Вода – чудовий провідник струму. Удар блискавки поширюється навколо водойми в радіусі 100 м. Часто вона б’є в береги. Тому під час грози не можна купатися, ловити рибу. Необхідно відійти подалі від берега.

Ховаючись під деревами у лісі, не забувайте, що блискавка найчастіше потрапляє у найвищі з них.

Отже, чим менше деревце, під яким ви знайшли прихисток, тим краще. А ще безпечніше присісти біля кущів. Якщо ховається група осіб, то краще сховатися, не торкаючись одне одного.

Уникайте відкритої місцевості й відійдіть подалі від води.

Якщо гроза застала вас у місті, зайдіть у магазин, під’їзд або ж перечекайте грозу під навісом поблизу стіни будівлі. Не страшно, якщо сидите в автомобілі. Зачиніть вікно і стихія до вас не добереться.

Якщо перебуваєте у приміщенні, зачиніть вікна, двері, димоходи та вентиляційні отвори. Не допускайте протягу –це може спровокувати влучення кульової блискавки.

У приміщенні слід триматися подалі від вікон, електроприладів, а також труб та іншої металевої сантехніки. Вимкніть зовнішні антени, радіоприймачі, телевізори, мікрохвильову піч, комп’ютер із розеток.

Не забувайте: під час грози не можна користуватися електроприладами і мобільним телефоном.

Остерігайтеся небезпечних предметів. Потрібно пам’ятати, що удар блискавки небезпечний не лише тоді, коли вона б’є безпосередньо в людину, але й коли поцілює у предмети, розташовані поруч. Тому не варто торкатися всього мокрого, металевого, особливо електроприладів.

Якщо гроза застала під час їзди на велосипеді чи мотоциклі – припиніть рух, покладіть транспорт і перечекайте грозу на відстані щонайменше 30 м від нього.

Тримайтеся подалі від ліній електропередач. Електрика у будь-якому вигляді притягує блискавку. Навіть перебуваючи біля стіни з антеною, ви ризикуєте.

Для зменшення ймовірності ураження блискавкою тіло людини повинно мати якомога менше контактів із землею. Найбезпечнішою позою вважається така: присісти, ступні поставити разом, опустити голову і груди, руками охопити коліна. Можна сісти чи стати на ізоляційний матеріал: дерево, дошку, намет, спальний мішок, мотузку, наплічник.

«Погляд часу» №25-18.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *