Як закласти горіховий сад

Наша країна – чудове місце для вирощування волоських горіхів. Проте існують певні нюанси і правила, якими не варто нехтувати під час садіння горіхових дерев.

Горіховий сад
Саджанець або сіянець?

Садити горіх можна як восени, так і навесні. Однак фахівці радять садити дерева восени в теплих регіонах, а от у північних місцевостях краще почекати до весни.

Садити можна двома способами:

  • купити в розпліднику готовий сортовий саджанець;
  • або, як робить сьогодні більшість садівників, знайти на околиці немолоде дерево з рясними хорошими плодами, набрати з нього горіхів і посадити.

Обидва варіанти мають як плюси, так і мінуси.

Наприклад, горіхи, зібрані з дорослого (не менше, як 30 років) дерева, гарантовано дадуть саджанці, стійкі до холодів, тоді як сортові деревця з розплідника можуть не пережити зиму.

Крім того, горіх, вирощений самостійно із сіянця, довговічніший – він плодоноситиме до 150 років, однак плоди будуть доволі низької якості. Утім, це може хвилювати тільки тих, що планують здавати горіхи великими партіями.

Основні правила посадки горіхового саду

Перед садінням важливо пам’ятати, що горіх – велике дерево, і йому потрібен простір. Тому горіхи треба закладати на відстані не менше, як 10 м один від одного.

Як закласти горіховий сад

Крім того, у волоських горіхів утворюються чоловічі й жіночі квіти, тому обов’язково потрібно садити кілька дерев для кращого запилення. Добрива волоському горіху, у принципі, не потрібні. Навіть більше, садівники стверджують, що на багатих ґрунтах горіхові дерева, особливо молоді, зимують гірше.

Глибина садіння у ґрунт має бути не меншою за три розміри посадкового горіха (орієнтовно 7-10 см). Якщо горіх дуже великий, а ґрунт піщаний, то заглиблювати його потрібно не менше, як на 10 см. Класти горіх у землю треба таким чином, щоб підрослий корінець потребував найменшої кількості зусиль для подальшого розвитку, тобто боком на великий шов. Це дасть змогу сходам оптимально розвиватися.

«Погляд часу» №42-15.10.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *