Як заощадити газ на кухні

Як заощадити газ на кухні
Як заощадити газ на кухні

«Погляд часу» №23-2019

Постійне подорожчання газу спонукає до його економії. До того ж на літній період не всім дають субсидію. П’ять порад  знизити витрати «блакитного палива» вдома.

Регулярно чистіть плиту та посуд

Менше жиру та кіптяви на пальниках, решітках, поверхні плити – менше витрат тепла. Подивіться на колір газу – він має бути синім.

Як заощадити газ на кухні

З’явилися жовті іскри? Час чищення настав. Те саме стосується і посуду – на ньому не повинно бути бруду, нагару чи накипу. А щоб ще заощадити газ і спростити прибирання – застеліть плиту фольгою. Так роблять навіть у французьких ресторанах.

Вона «відбиватиме» полум’я вгору, на посуд, і зменшить витрати тепла. Коли фольга забрудниться – замініть її. І миття менше!

Використовуйте правильний посуд

Купіть дві-три каструлі різного об’єму з рівним потовщеним дном. У них їжа гріється швидше і рівномірніше, менше підгорає. Така каструля довше зберігає тепло – вимикати газ можна за 5-10 хв. до готовності страви, посуд «доведе» її. Діаметр дна каструлі повинен збігатися чи бути трохи більшим за полум’я конфорки. Максимальна температура – на кінцях полум’я, і важливо, щоб воно гріло дно, а не боки каструлі. А коли страва закипить, потрібно підтримувати мінімально необхідну температуру і накривати посуд кришкою.

Як заощадити газ на кухні

Менше «ганяйте» духовку

Вмикайте духовку тільки для страв на великі свята. Любите робити випічку? Готуйте відразу три дека пиріжків або печива, випікайте всі коржі для торта одночасно (для цього потрібні дві-три однакові форми). Підтримуйте чистоту духовки та регулярно мийте дверцята – і зможете контролювати приготування страв, не випускаючи зайвий раз тепло.

Як заощадити газ на кухні

Дотримуйтеся правила: «Великі обсяги – дрібні шматки»

Готуйте страви великими обсягами. Але не прибирайте «тазик» їжі до холодильника – краще розділіть на частини, перекладіть до контейнерів і заморозьте. Потім можна дістати необхідну кількість порцій та розігріти (напиклад, у мікрохвильовці). Коли готуєте – подрібнюйте продукти. Пам’ятайте: картопля звариться швидше, якщо її розрізати на вісім частин, а не на навпіл. Готуйте котлети невеличкого розміру, дрібні шматки м’яса замість стейків, курячі крильця замість стегенець і т. д. Тоді смаження забере набагато менше часу і газу.

Як заощадити газ на кухні

Купіть мультиварку-скороварку

У ній можна готувати дуже багато страв: каші, супи, смажити м’ясо й овочі, запікати рибу і птицю, робити кекси, йогурти і навіть домашню наливку! Мультиварка працює від електрики – ви не витрачаєте газ. Вона також заощаджує електрику у порівнянні з електроплитою, а коштує у рази дешевше. А якщо мультиварка має функцію скороварки, то економія буде ще більшою – у півтора-два рази – завдяки скороченню часу її роботи.

Як заощадити газ на кухні

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *