Як запобігти гіпертонічній кризі у воєнний час

Гіпертонічний криз – це раптове значне підвищення артеріального тиску: систолічного (верхнього) на 20-100 мм рт. ст., діастолічного (нижнього) – на 10-50 мм рт. ст. або до 210/120 мм рт. ст.

Як запобігти гіпертонічній кризі у воєнний час

Зараз основним чинником, що викликає гіпертонічний криз, є стрес. Щоб уникнути важких наслідків – інсульту, інфаркту міокарда – слід самостійно контролювати артеріальний тиск, що допоможе вчасно виявити його незначне зростання, виконувати рекомендації щодо боротьби з тривожністю та стресом, у разі потреби – звернутися до лікаря.

Які ознаки гіпертонічного кризу?

Гіпертонічний криз супроводжується різким погіршенням самопочуття: відчуття панічного жаху, тривоги та занепокоєння, утруднення дихання: неможливо глибоко вдихнути, запаморочення, відчуття тривоги, прискорене серцебиття. Гіпертонічний криз може тривати від кількох хвилин до кількох годин і навіть днів.

Як собі допомогти?

Насамперед, врахуйте, що знижувати показники кров’яного тиску можна лише на 20 одиниць протягом години до рівня так званого «робочого тиску».

Відкрити всі вікна у приміщенні, щоб забезпечити достатню кількість кисню.

Прийняти комфортне, розслаблене положення напівсидячи. Така поза нормалізує кровообіг та знижує навантаження на серцево-судинну систему.

Прийняти гіпотензивний препарат, який входить до вашої схеми лікування гіпертонії. Пігулку потрібно покласти під язик і тримати доти, доки вона повністю не розчиниться.

Якщо через півгодини покращень не відзначається, то можна прийняти ще раз препарат із вашого переліку ліків, але загалом не більше двох разів.

Намагайтеся нормалізувати дихання, роблячи повільні, глибокі вдихи та видихи.

При прискореному серцебитті рекомендується прийняти заспокійливе під язик.

Зробити гарячий компрес на гомілки чи гарячу ванну для ніг. Така процедура спровокує посилений приплив крові до нижніх кінцівок, що знизить тиск у серці та знизить ризик розвитку інфаркту.

Рекомендується вимірювати тиск кожні 15 хв., записуючи його показники, а також час прийому ліків. Ця інформація стане в нагоді лікарям, якщо доведеться звернутися за професійною допомогою.

Важливо! Якщо стан не покращується і навіть, навпаки, стає гіршим, необхідно викликати швидку допомогу.

Коли варто викликати швидку

При почервонінні обличчя, прискореному серцебитті або навпаки, брадикардії, ознобі, тиску вище за 180/110 мм рт. ст., головних болях в області потилиці, болях в області серця, нудоті, блювоті.

 «Погляд часу» №20-12.05.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *