Як запобігти розростанню малини

Малина – смачна і дуже корисна ягода, до того ж догляд за малиновими кущами досить нескладний. Хоча є один нюанс. Кущі цієї рослини можуть сильно розростатися, а значить «переповзати» за відведену для них територію. Часом це стає істотною проблемою, особливо, коли кущі починають витісняти інші саджанці.

Малина

Досвідчені садівники і городники рекомендують висаджувати по периметру малинової грядки рослини, які перешкоджають розростанню кущів за її межі.

Щавель. Завдяки виділенню щавлем спеціальної речовини, кореневі відводки малини не будуть поширюватися в ту сторону, з якої росте ця зелень. Але варто врахувати, що ширина грядки зі щавлем повинна бути не менше 50 см. Є один недолік: якщо вчасно не видаляти насіннєві стебла на щавлі, то насіння після дозрівання самостійно обсиплеться на ґрунт і потім проросте, що істотно може збільшити грядку.

Квасоля. Спаржева і зернова квасоля – відмінний варіант. Пов’язано це з тим, що на кореневій системі бульбочкові бактерії «відтворюють» азот, яким насичується ґрунт на місці зростання. Азот сприяє наростанню у саджанців зеленої маси, тим самим переключаючи рослину на утворення пишної зелені, а не на розвиток нових кореневих відростків.

Метлюг. Сильна і розгалуджена коренева система метлюги здатна перешкоджати поширенню кореневих відводів малинового куща. Річ у тім, що кореневища метлюги витягують із ґрунту корисні речовини, тим самим не даючи можливості рости і розвиватися іншим рослинам навколо себе. При цьому слід відмітити, що метлюг досить швидко розростається, що є одним із головних недоліком.

Інші способи. Розвести сорти, які ведуть себе не так агресивно і дають невеликий обсяг молодих пагонів. Серед найпопулярніших таких сортів можна виділити «Геракл», «Шапка Мономаха», «Бабине літо». Всі вони здатні давати хороші врожаї до самих заморозків і при цьому поводяться неагресивно, даючи не велику кількість пагонів.

Також можна навколо малинової грядки встановити бар’єрне огородження. Для цього можна використовувати шифер, листовий метал, пластикові панелі чи бордюрні стрічки. Зазначені матеріали слід вкопати в землю на глибину не менше 50 см по периметру малинника або з тієї сторони, де потрібно обмежити розростання кущів.

Огорожа для малини

Ще можна висаджувати кущі малини там, де є огорожі, добре втоптана стежка чи біля споруд, які мають фундамент.

Не допускати поширення малиннику можна і механічним способом, тобто при появі нових зелених пагонів, що виросли за межами грядки, їх просто викопувати. При необхідності їх можна пересаджувати на нове місце (восени або навесні), щоб збільшити чисельність кущів.

«УЮТ» №32-06.08.2020

Читайте також: Малинове дерево

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *