Як запустити автомобіль у лютий мороз – хитрощі від експертів
Пропонуємо освіжити в пам’яті кілька хитрощів, які можуть допомогти «реанімувати» автомобіль після морозної ночі і без сильних зусиль завести його.

У теорії, кожен автомобіль повинен без зусиль заводитися навіть у тридцятиградусний мороз. Для цього авто повинно мати заряджений акумулятор, справний стартер, а у двигун машини має бути залито відповідне мастило. Невиконання перерахованих пунктів і стає причиною того, що автомобіль відмовляється заводитися в люті морози. Давайте розберемо кожну з них.
Акумулятор
Експерти рекомендують починати з найпростішого – почистити клеми акумулятора. Якщо це не допомогло, можна спробувати включити дальнє світло чи магнітолу на 10-15 сек., щоб трохи «прогріти» АКБ. Якщо це не допомогло у вирішенні проблеми, тоді доведеться заводити авто або зі «штовхача» або «прикурювати» АКБ від іншого автомобіля.
Зазначимо, що в люті морози акумулятор краще взагалі знімати, і на час, поки автомобіль стоїть без діла, відносити його в приміщення.
Стартер
Експерти радять, що якщо з першого разу двигун завести не вдалося, «терзати» стартер слід не більше 10 сек. за раз. Опісля потрібно почекати хвилину і спробувати знову.
Моторне мастило
Двигун автомобіля може не запускатися через неправильно підібране для холодної погоди мастило, яке при низьких температурах густіє у двигуні і перешкоджає його роботі.
Крім того, деякі автовласники не звертають уваги на індекси в’язкості при виборі моторного мастила, або забувають змінювати «літнє» мастило на більш морозостійке.
Справитися з цією проблемою відразу теж непросто. Доведеться відігрівати ТЗ, щоб замінити мастило. Тому основна порада – постійно стежте за його якістю.
Паливо
Якщо ви заправилися на неперевіреній заправці, то це може бути однією з причин «мертвого» двигуна. На деяких станціях бензин можуть банально розбавляти водою. При низьких температурах він стає густим.
У такій ситуації водієві допоможе так званий «швидкий старт» – спеціальний засіб у вигляді спрею або аерозолю, який розпорошується на впускний колектор двигуна, допомагаючи тому завестися.
«Погляд часу» №3-13.01.2022