Як заснути, якщо болить?

Як заснути, якщо болить
Як заснути, якщо болить?
Хропіння не дає спокійно спати

Як правило, хропіння виникає або посилюється, коли людина лежить на спині. Як не дати їй перекинутися на спину уві сні? Пришийте до футболки позаду між лопаток кишеньку і покладіть туди тенісний м’ячик. Це змусить перевернутися на бік і спати на спині не вийде. За місяць-півтора виробиться умовний рефлекс спати на боку. Зменшити хропіння допоможе й підняте положення голови в ліжку. Або кілька подушок (однієї недостатньо) покладіть так, щоб голова була піднята над рівнем серця на 10 см.

Мучить і не дає заснути печія

Знову ж допоможе підняте положення ліжка. Це знизить ймовірність закидання вмісту шлунку в стравохід під час сну. Правда, важливо також не переїдати на ніч. За 3-4 години до сну бажано виключити рясні вечері, жирну й важку їжу, обмежити алкоголь. Спиртне розслабляє мускулатуру. Це може привести до викиду шлункового вмісту й печії.

Гудуть ноги від утоми

Ляжте в ліжко, покладіть ноги на стінку під кутом в 60° і полежіть 5 хвилин. Це допоможе відтоку рідини від кінцівок. Можна покласти подушку під коліна, щоб вони піднялися. Правда, лежати доведеться тільки на спині, і то недовго, поки уві сні ви не перевернетеся на бік.

Заважає заснути біль в шиї

У цій ситуації потрібна ортопедична подушка. Якщо ви спите на великий, туго набитій пір’яній подушці, то шия неприродно згинається. Ортопедична подушка, бажано з невеликим потовщенням під шиєю, добре тримає форму. Але вибирати її треба як взуття – спочатку «приміряти». У магазині полежіть на обраній моделі хвилин 5-10. Прислухайтеся до своїх відчуттів – чи розслабляється шия, чи не напружуються десь м’язи. До речі, до ортопедичних подушок потрібно звикати. Можливо, перші день-два відчуття будуть дивні і незвичайні, але потім ви не зможете спати ні на що іншому.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *