Як захистити дитину від цькування в школі

цькування в школі

Насильство та цькування в школі ламає долі. 8 із 10 українських дітей зіштовхуються зі знущаннями в школі. 60 % із тих, кого цькують, мовчать про це. Чим породжена дитяча жорстокість? Як не стати жертвою цькування?

Україна займає 4-те місце за рівнем проявів агресії серед підлітків. Майже 80 % українських учнів зіштовхувалися із цькуванням у школі. Хтось у ролі агресора, хтось у ролі жертви, інші – спостерігачі. Нині дитячу жорстокість називають по-новому – булінг. До нього відносять образливі прізвиська, кепкування, задирство, будь-який психологічний тиск і, звісно, фізичне насилля.

Україна займає 4-те місце за рівнем проявів агресії серед підлітків.
Майже 80 % українських учнів зіштовхувалися із цькуванням у школі.

Ескперти переконані: цькування – явище системне. Це існувало завжди, і викорінити його неможливо. Зменшити проблему шкільного насильства можна лише шляхом широкого інформування та залучення суспільства, роботи з дітьми та батьками. А найголовніший захист від булінгу – це соціалізація в тому середовищі, де дитина постійно знаходиться. А мовчання, врешті, і приводить до насильства. Жертва мовчить через страх і відсутність розуміння. Агресори мовчать, тому що надмірна увага дорослих підірве їхній авторитет. А свідки мовчать через страх самим стати жертвою знущань.

«Ми маємо працювати і з жертвою, і зі свідками, і з цими дітьми, які здійснюють булінг. З ними окремо і разом з усім класом працювати. Працювати зі школою, працювати з батьками, тому що деякі батьки не розуміють, що це таке. Деякі батьки вважають, що немає проблеми. Дитина ні про що не розповідає – значить, проблем не існує», – пояснює автор дослідження «Стоп шкільний терор» Богдан Петренко.

Крім того, жертвою булінгу може стати будь-хто. Звичайно, є так звана група ризику: рівень розумового розвитку, соціальний статус, расова приналежність, фізичні вади, належність до певної субкультури та багато іншого. Але якщо ваша дитина гарно навчається, фізично здорова і розвинена, усім забезпечена і гарно виглядає – це жодним чином не гарантує їй безпеку.

У початковій школі діти найменше схильні до булінгу, але вже можуть бути нетолерантними до інших. Як тільки вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів, діти починають один одного травити. А справжній булінг починається з 10-11 років – це вік входження в підліткову кризу. Проте причиною дитячої агресії є дорослі. Відсутність здорових стосунків із батьками, довіри, достатньої уваги і зацікавленості життям дитини здебільшого призводять до дуже поганих наслідків.

Якщо ви все ж дізналися, що ваша дитина стала жертвою цькувань у школі, не потрібно закривати очі й відсторонюватися. Адже дитині й так не легко через приниження з боку однолітків.

Якщо ви все ж дізналися, що ваша дитина стала жертвою цькувань у школі,
не потрібно закривати очі й відсторонюватися.
Адже дитині й так не легко через приниження з боку однолітків.

Експерти закликають не соромитися звертатись до психологів, адже саме вони можуть навчити дітей виставляти так званий щит проти проявів агресії однокласників. Практичні прийоми психології можуть навчити дитину самостійно себе відстоювати. Це надважливо для становлення дитини в будь-якому соціальному середовищі.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

1 коментар до “Як захистити дитину від цькування в школі

Коментарі закриті.