Як захистити троянди?

Як захистити троянди

Мої троянди у червні сильно хворіють і погано цвітуть. Як захистити їх від хвороб і шкідників?
К. С., м. Одеса

У червні троянди інтенсивно ростуть і цвітуть. На жаль, у цей же час вони стають особливо уразливі для хвороб і шкідників. Квіти найчастіше вимагають захисту від хвороб і шкідників.

Борошниста роса і різні плямистості. В якості профілактики квіти обприскують фунгіцидами, наприклад, 1 %-м розчином мідного купоросу, купрасілом або купроксатом.
Іржа. Від цього захворювання троянди обприскують мідно-мильним розчином (100 г господарського мила і 10 г мідного купоросу на 9 л води).
Тля. Якщо пошкодження незначні, троянди можна обприскати відваром кропиви чи хвоща польового. Від попелиці у відвари додають мильний розчин. При сильному заселенні шкідником застосовують препарат БІ-58.
Павутинний кліщ. Від цього шкідника троянди обприскують препаратами «Ортус» або «Енвідор».
Щоб троянди стали більш стійкі до хвороб і шкідників, також слід своєчасно проводити агротехнічні заходи. Після того як кущі відцвітуть, їх підгодовують рідкими добривами, які вносять разом із поливом.
Можна внести позакореневе підживлення (250 г суперфосфату, 50 г аміачної селітри, 30 г калійної солі, 5 г борної кислоти, 1 г марганцевокислого калію на 10 л води). Розчиняють перераховані добрива протягом доби, а обробляють квіти ближче до заходу сонця. Позакореневе підживлення можна поєднати з обприскуванням проти хвороб і шкідників.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber