Як зберегти цибулю-сіянку до весни

Як зберегти цибулю-сіянку
Як зберегти цибулю-сіянку до весни

У багатьох городників є проблеми зі зберіганням дрібної цибулі-сіянки.

Під час зберігання при температурі від 0 до +14-16 °С у грудні-березні у більшості цибулин великого і середнього розміру утворюються зачатки стрілок. При температурі +18-25 °С і вище, а також при -1-3 цього явища не спостерігається, і така сіянка, висаджена у звичайні терміни, не йде у стрілку. Проте зберігання при мінусовій температурі не є можливим для багатьох городників, оскільки потребує холодильної камери.

Щоб уникнути небажаних наслідків, необхідно придбану (особливо у середині зими чи ранньої весни) цибулю- сіянку зберігати тільки теплим способом, а потім прогріти протягом 8 год. при температурі +40 °С, причому тре6а витримати режим.

Це дозволить знизити негативні наслідки неправильного зберігання, допоможе пробудженню сплячих бруньок, зменшить стрілкування, а також знизить імовірність захворювання борошнистою росою. Найкраща сіянка – діаметром до 1 см. Вона фізично не здатна вигнати стрілку і всі сили віддає на налив цибулини. Але під час зберігання вона сильно всихає, тому її краще використовувати для осінньої посадки. У ґрунті сіянка добре зимує, навесні дає ранні сходи, не стрілкується і дещо раніше, ніж цибуля весняної посадки, формує хороші товарні цибулини.

Я теж зберігаю сіянку у землі, тільки не даю їй рости. Дно пластмасового відра з кришкою застилаю газетами у два шари і насипаю цибулю, залишаючи між нею і кришкою 3-4 см. Верхній шар накриваю газетами, прикриваю кришкою і закопую в яму глибиною на 15 см більше, ніж висота відра, і такої ширини, щоб залишалося трохи вільного місця. Зверху засипаю землею, роблячи невеликий горбок, щоб у яму не потрапляла вода. Навесні відкопую відро за два тижні до початку висаджування.

Олег Соломін, городник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *