Як зберегти міндобрива до наступного сезону

Як зберегти міндобрива до наступного сезону
Як зберегти міндобрива до наступного сезону

Використати міндобрива протягом сезону вдається не завжди. А отже, їх потрібно зберегти до наступного сезону. Від того, чи буде зберігання правильним, залежатиме якість.

Найкраще тримати добрива у нежилому опалюваному сухому та добре провітрюваному приміщенні зі щільними стінами, без протягів, при температурі до 25-27 °С, на окремих полицях чи стелажах, щоб не торкалися підлоги та стін. А якщо на підлозі, то треба зробити настил. Вологість не має перевищувати 40 %. Важливо не намочити добрива, це погіршить якість. При підвищеній вологості вони втрачають поживні речовини, злежуються, потім погано змішуються та нерівномірно розподіляються у ґрунті. Особливо вразливі до вологи азотні добрива. Не тримайте міндобрива просто неба!

Складати починають восени, просушивши на сонечку. Для зберігання найкраще підходять герметичні мішки з поліетиленової плівки, куди добрива пересипають після просушування. Чудово, якщо для зберігання є окремі пластикові чи металеві ємкості, що не піддаються корозії.

Особливу увагу приділяйте селітрі, бо вона вибухонебезпечна і займиста. Тому її краще розмістити окремо від інших добрив і зберігати в окремій тарі. Не можна змішувати селітру з соломою, тирсою, сухим торфом, легкозаймистими матеріалами.

Менш вибагливі до умов зберігання, зокрема й вологості, калійні та фосфорні добрива. Їх зберігають у паперових багатошарових мішках. А сульфат магнію – додатково обгорнувши темним папером, бо він боїться світла. Хоча інші види добрив також небажано тримати на сонці.

На кожен вид наклеюють етикетку. Не можна допускати до міндобрив домашніх тварин і птицю. Зберігати бажано не довше 2-3 років.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *