Як зберегти молочні зуби здоровими

Молочні зуби

Молочні зуби, традиційно, починають випадати у віці 6-7 років. Та нас цікавить, як за ними доглядати, аби вони служили якомога довше?

У дітей через карієс найчастіше псуються бокові зуби. Вони беруть активну участь у жуванні, тому часточки їжі застрягають між ними, і під впливом слини починається процес бродіння. У результаті цього утворюються шкідливі кислоти, які й псують зубну емаль. Не так часто, як бокові, вражаються карієсом і передні зуби.

Кальцій, який міститься в молочних продуктах, не варто шукати в магазинних сирах, молоці чи сметані. Справжнє молоко чи сир коштує на порядок дорожче. До сиру стоматологи радять не забувати додавати вітамін С, який допомагає засвоїтися кальцію.

Щоб зміцнити зуби маленьких дітей, мами повинні давати дітям жувати скоринку хліба чи твердого яблука. Це потрібно для тренування зубів, адже вони не приєднані наглухо до кістки, а тримаються на спеціальних зв’язках.

Коли маля підросте і зможе самостійно полоскати порожнину рота, то варто дитину привчити робити це принаймні після споживання хлібо-булочних виробів та солодкого.

Не варто забороняти дітям споживати солодке, вуглеводи також потрібні дитячому організму. Нехай дитина з’їсть шоколадку чи посмокче льодяника, це для неї велика радість. Але після всього треба пополоскати рота, щоб відновити мікрофлору. На ніч для дитини добре буде з’їдати несолодке яблуко, але робити це не варто натщесерце, інакше ви ризикуєте зіпсувати стан здоров’я шлунку вашого чада.

Що цікаво, сучасні стоматологи спростовують думку про те, що тривале годування дитини материнським молоком пришвидшує руйнування молочних зубів.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *