Як зберегти тепло в будинку

Як зберегти тепло в будинку

Ситуація, коли батареї гарячі, а в будинку прохолодно, знайома чи не кожному. Оптимальною для житлового приміщення є температура +18 °С, проте не всі вважають, що цього достатньо для комфортного перебування в будинку. Зберегти тепло в помешканні можна за допомогою простих способів.

 • Встановіть захисні екрани з фольги. Щоб стіна не забирала тепло, яке надходить від батареї, слід між ними встановити захисний екран зі звичайної фольги. Завдяки цьому тепло залишатиметься всередині помешкання. За розміром фольга має бути трохи більшою, ніж радіатор. Цей метод дозволить скоротити на 5 % тепловтрату.
 • Утепліть вхідні двері. Багато тепла втрачається через вхідні двері, тому їх також варто утеплити. Можна оббити їх шкірозамінником із прокладкою з поролону. Якщо між стіною та дверима є щілини, їх слід затинькувати або закрити за допомогою монтажної піни. Якщо планується заміна дверей найближчим часом, то краще старі теж залишити. Подвійні двері чудово зберігають тепло. Хорошими теплоізоляційними характеристиками володіє ізолон –фольговий утеплювач.
 • Утепліть старі вікна. Старі дерев’яні віконні рами варто загерметизувати. Якщо залишилася бульбашкова плівка від товарів, які були в неї загорнуті, відріжте потрібний розмір. Віконне скло необхідно трохи змочити й притулити плівку до нього бульбашками. Вода виконає функцію клею й не залишить плям. Таким чином вдасться скоротити втрату тепла.
  Для утеплення вікон існує велика кількість матеріалів : поролонова, силіконова та гумова стрічки, трубчастий профіль, самоклейні стрічки й ті, на які треба наносити клей.
 • Правильно розставте меблі. Запорукою тепла в приміщенні є правильно розставлені меблі. Від холодної стіни можна захиститися за допомогою шафи, просто відгородившись від неї. Проте варто стежити за тим, аби за меблями не з’явився цвілевий грибок. Ставити диван поблизу батареї не варто, оскільки це перешкоджатиме поширенню кімнатою теплого повітря. Це також стосується щільних важких штор, які не пропускають тепло.
 • Збережіть килими на підлозі. Хоч килими на підлозі зараз не в тренді, проте не варто прибирати їх на холодну пору року, адже вони створюють додатковий ізоляційний шар, який перешкоджає прониканню холодного повітря в приміщення.
 • Використовуйте штори. Уранці слід розсувати штори, аби в кімнату потрапило максимум сонячного світла. На ніч варто, навпаки, закривати штори та опускати жалюзі, це допоможе знизити втрату тепла через вікно.
 • Провітрюй приміщення протягом 10-15 хвилин. Думка про те, що треба на кілька годин залишити відчиненою кватирку для хорошого провітрювання кімнати, – хибна. Для цього вистачить 10-15 хв., але мають бути широко відчинені вікна в усіх кімнатах будинку.
 • Не поспішайте зачиняти духовку після приготування їжі, адже тепле повітря можна використати для обігріву кухні.
 • Зачиняйте міжкімнатні двері, аби тепло не «пішло» туди, де нікого немає.

«УЮТ» №45-2019

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *