Як зберегти продукти на дачі без холодильника

Часом встановити холодильник на дачі немає можливості. І поки його немає, виручать інші способи зберігання. Як же можна зберегти продукти, що швидко псуються?

Атмосферний холодильник на дачі
Як зберегти продукти без холодильника

Пристрій складається з відра із кришкою, рушника і таза з водою. Принцип дії заснований на точці роси, температура завжди залишається нижче атмосферної на 10 °С. Продукти складіть у відро, герметично закрийте кришкою і поставте в таз із водою. Накрийте великим бавовняним рушником, кінці якого опустіть у воду. Випаровування забирає тепло, і температура у відрі не перевищить точку роси.

Мінільох на дачі
Мінільох для дачі

Зробити його можна швидко, прекрасно виручає при форс-мажорі і служить не один рік. Робота займає кілька годин.

Місце для мінільоху виберіть сухе і тінисте. Не розташовуйте поруч із компостом, вигрібним туалетом. Якщо з тінню проблема, то укриттям від сонця може бути шпалера з виткими рослинами.

Візьміть пластикову чи залізну бочку, вона повинна бути без дірок. Викопайте під неї яму із запасом 30 см з усіх сторін. Перед установкою на дні ями зробіть подушку з піску. Після занурення посуду в яму всі зазори навколо бочки заповніть піском. Він захистить її від деформації під час зимового промерзання.

Кришка має бути масивною і герметичною. Краще зробити над нею утеплювальну прокладку. Для цього підійде пластиковий мішок із тирсою. Щільність закривання кришки гарантує відсутність у сховищі гризунів та мурах.

Продукти зручніше зберігати окремо. Кожен мішечок краще прив’язати до довгої мотузки і кінець закріпити нагорі льоху. Так буде зручно витягувати. Щоб не плутатися і не переглядати, витягуючи по черзі кожен мішечок, на краях мотузки залиште бирку з назвою продукту.

«Погляд часу» №27-1.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *