Як зберегти здоров’я серця: 8 порад кардіолога
На жаль, серцево-судинні захворювання перебувають на першому місці серед причин смертності. Захворювання серцево-судинної системи помолодшали. Про те, як зберегти здоров’я серця та судин, розповів консультант національної служби охорони здоров’я Великої Британії, кардіолог Кевін Фокс.

Відмова від напівфабрикатів. Щоб раціон був здоровим, потрібно самостійно готувати їжу, не використовуючи напівфабрикати та фастфуд. У домашніх стравах менше солі та насичених жирів – це піде на користь серцево-судинній системі.
Завжди читайте етикетки. Купуючи продукти, перевіряйте їхній склад, звертаючи особливу увагу на вміст солі та цукру, а також наявність шкідливих «їшок».
Менше червоного м’яса. «Ми є те, що ми їмо», – не зловживайте червоним м’ясом. Необов’язково ставати вегетаріанцем, проте включати червоне м’ясо до свого раціону достатньо не частіше двох-трьох разів на тиждень.
Подбайте про здоров’я зубів. Від стану порожнини рота та зубів залежить здоров’я серця та судин. Бактерії, що викликають захворювання ясен, можуть по кровоносних судинах потрапити до будь-якого органу та спровокувати в ньому запальний процес. Це одна з найчастіших причин інфекційного ендокардиту – запалення внутрішньої оболонки серця. Скоротити ризик можна за допомогою ретельного догляду за зубами: чистити їх необхідно двічі на день, а також рекомендується використовувати зубну нитку.
Рух – це життя! Регулярна фізична активність є дуже важливою для серцево-судинної системи. Півгодинного навантаження на день достатньо, причому необов’язково при цьому обливатися потом. Якщо після занять виникає відчуття втоми та частішає дихання, навантаження піде на користь.
Геть зайву вагу! Зайва вага негативно впливає як на серцево-судинну систему, так і на загальний стан здоров’я. Найбільше ризикують своїм здоров’ям власники жиру на животі. Правильне харчування та помірні навантаження допоможуть усунути цю проблему.
Робіть перерви у роботі. При сидячому способі життя знайти час на фізичну активність – непросто. Візьміть за правило робити перерви у роботі та вставати з-за столу щогодини. Досить пройтися по кімнаті – невелика активність краща за її повну відсутність.
Налаштуйте режим сну. Денний сон двічі-тричі на тиждень може скоротити ризик серцевого нападу чи інсульту на 48 %. Ті, хто спить не менше шести-восьми годин вночі, набагато менше ризикують отримати ішемічну хворобу серця. Вчені досі не знають точного механізму, через який сон впливає на серце, проте зв’язок очевидний, зазначив кардіолог.
«Погляд часу» №10-11.16.03.2022