Як зберігати озиму цибулю, яку не встигли посадити до морозів

Озиму цибулю можна посадити навіть у відлигу чи навесні після того, як зійде сніг. Тільки для цього її потрібно правильно зберегти.

Як зберігати озиму цибулю

У кімнатних умовах зберігати цибулю-сівок проблематично, краще купити посадковий матеріал заново у лютому-березні. Але якщо сівок уже куплений, найкраще зберігати його у холодильнику при температурі +2…+5 °С.

Узагалі є два способи зберігання цибулі-сівка:

  • теплий,
  • холодний.
Теплий спосіб зберігання сівка до весни

Це коли сівок усю зиму лежить при +18…+22 °С. Вологість повинна бути невисокою, тому його ставлять у картонну коробку на холодильник або шафу. Шар повинен бути не більше 3 см. Світло не має значення. Тобто, коробку можна поставити і під ліжко.

При такому зберіганні частина сівка висохне. Це природні втрати, тут нічого не поробите. Зате при такому способі зберігання сівок не стрілкується навесні, жучки-трипси не заводяться. Тому це старовинний селянський спосіб зберігання сівка, прозваний теплим.

Холодний спосіб

Якщо у квартирі температура вище +22 °С, то краще застосувати холодний спосіб зберігання. Для цього його відправляють у холодильник у паперовому пакеті. У такому вигляді цибулю зберігають при температурі 0…+4 °С. Треба лише періодично дивитися на цибульку, щоб через підвищену вологість не з’явилася цвіль. За два тижні до висадки її дістають із холодильника і тримають поруч із батареєю, щоб прогріти. Це попередить появу стрілкування.

Прогрівання при холодному зберіганні обов’язкове.

 «УЮТ» №52-24.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *